• BIST 94.008
  • Altın 191,284
  • Dolar 4,6948
  • Euro 5,4894
  • Kayseri : 18 °C
  • Ankara : 19 °C
  • İstanbul : 24 °C

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ İLÇE KONGRELERİNE BAŞLADI

MİLLİYETÇİ  HAREKET PARTİSİ İLÇE KONGRELERİNE BAŞLADI
FELAHİYE VE ÖZVATAN’DA MEVCUT BAŞKANLAR GÜVEN TAZELEDİ
İL BAŞKANI METE EKE: İKTİDAR ATEŞİNİ
FELAHİYE VE ÖZVATAN’DAN YAKTIK

MİLLETVEKİLİ HALAÇOĞLU: KAYSERİ’DE Kİ
BİRLİK BERABERLİK HERKESE ÖRNEK OLSUN

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri kongre sürecini Felahiye ve Özvatan’da başlattı. Her iki ilçede delegelerin büyük katılımı ile yapılan kongrelere tek liste ile girildi. Birlik ve beraberlik içerisinde yapılan kongreler sonrasında Felahiye’de Nuri Mihmat, Özvatan’da ise Ahmet Eraslan güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildiler. Kongrelere İl Başkanı Mete ile 24. Dönem Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu ve il yönetimi tam kadro olarak katıldı. İl başkanı Mete Eke, ikdara yürüyüşün ilk adımının Kayseri’de atıldığını söylerken, Yusuf Halaçoğlu ise, Kayseri’de yaşanan birlik-beraberlik ve birlikte çalışma olgusunun herkese örnek olmasını istedi.
Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Teşkilatı kongre süreci başladı. Hafta sonu Felahiye ve Özvatan’da birlik-beraberlik ve sükut içerisinde gerçekleştirilen kongrelerde mevcut ilçe başkanları güven tazeledi. İlk olarak Felahiye İlçe Teşkilatı’nda kongre heyecanı yaşandı. 130 Delegesi bulunan ilçede kongreye katılım yüksek oldu. Delegelerin yanısıra kongreye İl Başkanı Mete Eke, 24. Dönem Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Pınarbaşı Belediye Başkanı Dursun Ataş ve il yönetimi tam kadro olarak katıldı.
Burada konuşan Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mete Eke,yaptıkları kongreler ile iktidar ateşini yaktıklarını söyledi. Eke, “Birlik ve beraberliğimizin en güzel manzarasını yansıtan bu kongrelerimiz MHP’nin iktidar ateşini Felahiye’den yakacaktır. Bugün gelinen noktada Türk milleti bölünmeye adım adım ilerlemektedir. AKP her geçen gün ülkemizi telafisi olmayan durumlara sürüklemektedir. Tarihi gerçekler göz ardı edilmekte ve milleti birada tutan maya kirletilmeye çalışılmaktadır. Biz kongrelerimiz ile iktidara giden yolda ilk ateşi yakmış bulunmaktayız” dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu ise, “Bugün Türkiye gerçekten büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Ama bu yaşanan sıkıntıların sigortası Milliyetçi Hareket Partisi’dir. MHP nin meclisteki gücü bütün dengeleri sağlamaktadır. Uludere’de yaşanan olaylarla PKK’nın nefes alacak bir duruma gittiğini görüyoruz. Son Uludere olayı PKK’ya yeni bir nefes alma fırsatı vermişti. Ülkemizde yaşanan bu olumsuz gelişmeler ışığında Kayseri’deki ilk ilçe kongrelerimizin birlik ve beraberlik içerisinde tamamlanması aslında bütün diğer partilere de örnek olmalıdır” dedi.
Kongrede mevcut başkan Nuri Mihmat dışında aday çıkmazken, delegelerin tamamının oyunu alan Mihmat yeniden başkan oldu. Kongre sonrasında Nuri Mihmat başkanlığında oluşan Felahiye İlçe Yönetimi şu şekilde:
Asil Üyeler: Mustafa Yüceer, Ahmet Demiryürek, Mustafa Öztürk, Tansel İbiş, Menderes Korkmazyiğit, Zafer Laçin, Cihan Kayabal, Savaş Oral, Mustafa Yurt, Cemal Kula, Tufan Biçici, Cemal Erkil, Ahmet Cankurtaran, İbrahim Kümüş.
Yedek Üyeler: Hüseyin Mihmat, Yahya Lale, Hüseyin Öztürk, Alaaddin Dağ, Kenan Kücü, Celil Abdan, Alpay Karataş, Hakan Ergeç, Yunus Cankurtaran, Yaşar Karasu, Ayhan Ergeç, Cemil Soylu, Ahmet Sarı, Erkan Erkoç.
İl Delegeleri: Nuri Mihmat, Ahmet Demiryürek, Mehmet Erkil, Mustafa Yüceer, Recep Duran.
Felahiye kongresinin birlik içerisinde yapılmasının ardından Özvatan’da yapılacak ilçe kongresi için Özvatan’a geçen İl Başkanı Mete Eke, Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Pınarbaşı Belediye Başkanı Dursun Ataş ve il yöneticileri buradada kongreye yaşanan yüksek katılım ve demokratik ortam nedeniyle delegelere teşekkür ettiler. Özvatan kongresinde de Ahmet Eraslan tek liste ile delegelerin karşısına çıktı. 143 Delegesi bulunan Özvatan İlçe kongresinde katılımcıların tamamının oyunu alan Ahmet Eraslan yeniden başkanlığa seçildi. Kongre sonrasında Ahmet Eraslan başkanlığında oluşan Özvatan İlçe Yönetimi şu şekilde:
Asil Üyeler: Bahattin Avcı, Ali Karazehir, İmdat Erciyas, Mehmet Apal, Ertuğrul Göğtaş, Celal Aydınalp, Esat Kaptan, Ali Horoz, Sami Akpınar, Tayfun Yıldırım, Halis Karaahmet, Mustafa Doğu, Zeki Tokmak, Tuncay Duman.
Yedek Üyeler: Ali Elbaşı, Türkay Kahraman, Osman Kaynar, Seyit Osman Sezer, Oğuz Duvan, Vemli Karataş, Yılmaz Balaban, Orhan Aslanboğa, İlhami Karataş, Zeki Balcı, Yılmaz Taşçı, Mustafa Erkılıç, Cumhur Arıboğa, Ali Duvan
İl Delegeleri: Ahmet Eraslan, Halit Demir, Ali Karazehir, Bahattin Avcı.
Özvatan kongresinin tamamlanmasının ardından, kongreye katılan delegelere ve misafirlere meşhur Özvatan Bulgur Pilavı ikram edildi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim