• BIST 110.059
  • Altın 174,736
  • Dolar 4,0867
  • Euro 5,0024
  • Kayseri : 8 °C
  • Ankara : 9 °C
  • İstanbul : 16 °C

Numan Kurtulmuş AK Parti'ye Katıldı,

Numan Kurtulmuş AK Parti'ye Katıldı,
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezin'de önemli açıklamalarda bulundu. HAS Parti'yi fesheden Numan Kurtulmuş'un AK Parti'ye geçiş töreni de yapıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Numan Kurtulmuş'a parti rozetini kend
İşte Başbakan Erdopğan'ın Konuşması
Daha önce değerli siyasetçi Süleyman Soylu'nun Ak Parti'ye katılımını gerçekleştirmiştik. Bugün de açılış konuşmamızın hemen akabinde sayın Numan Kurtulmuş ve arkadaşlarının katılım törenini gerçekleştireceğiz. Sayın Kurtulmuş'a ve şu anda fesh edilmiş Has Parti üyelerine yuvanıza hoş geldiniz!

Üç gün önce HAS Parti Genel Başkanlığı görevinden ayrılan Numan Kurtulmuş, bugün resmen AK Parti'ye katıldı. Kurtulmuş, "Bu bütünleşme gönüllerin, ideallerin bütünleşmesi olacak" dedi.

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Sayın Numan Kurtulmuş'a ve şu anda feshedilmiş HAS Parti'de birlikte yol yürüdüğü arkadaşlarına 'AK Parti'ye, AK Parti çatısı altına, yuvanıza hoş geldiniz' diyorum" dedi.

Ardından konuşma yapan Numan Kurtulmuş, "Bu bütünleşme gönüllerin, ideallerin bütünleşmesi olacak" dedi.

Şu anda uluslararası camiadan da bu genel kurulumuza davet ettik.Zannediyorum ciddi bir iştirak da olacak. 30 Eylül sabahı Ankara'da çok farklı coşkuyu hep beraber yaşayacağız.

ABD'ye gitmeyi programa almıştık ancak büyük kongre ve yoğun gündem nedeniyle ziyaretimizi iptal etmek zorunda kaldık. Dışişleri Bakanımız orada ülkemizi temsil edecek..

*AK Parti çatısı herkesi kucaklayacak imkana sahiptir. Bizler millet sevdalılarıyız. Biz bu milletin mecnunlarıyız. Biz asla bölgesel milliyetçilik yapmayacağız dedik. Batıya ne kadar değer veriyorsak, doğuya da veriyoruz. Şu anda bölücü terör örgütü istemediği halde Yüksekova'da havaalanı yapıyoruz. Biz etnik milliyetçilik yapmayacağız dedik. Hepimiz bir olduk, birlikte olduk. Biz her inanç grubuna ayı mesafedeyiz. Tüm milleti bütünleştirerek, kucaklayarak kutlu yolculuğumuza devam ediyoruz. AK Parti davası dahada güçlenerek yoluna devam edecektir.
*2013-2014 eğitim sistemi daha farklı olacak. Eğitimde bu yıl seçmeli ders uygulamasını da başlattık. Ana muhalefet bunları da bilmez. Muhalefetin lugatında seçmeli ders diye birşey yok. Bundan rahatsız oluyorlar. İlkokula başlama yaşı 66 aya çekildi. Muhalefet rahatsız oldu. Bizim çocuklarıız zekidir. Bir an önce hayata atılmalarını istiyoruz. Yeni eğitim sistemin araştırılarak geçildi. Biz çocularımız iyi yetiştireceğiz. Devlet olarak, anne-baba olarak daha çok çalışacağız. Öğretmenlerimizin layık olduğu mkanlara daha çok ulaşması için çaba sarfediyoruz.

Biz etnik milliyetçilik de yapmayacağız. Bir olduk birlikte olduk ve birlikte Türkiye olduk. Ve yaradılanı yaradandan ötürü sevdik asla ayrımcı olmadık. Üçüncüsü dinsel milliyetçilik. Büyük Türkiye'yi kurmak için kucaklayarak büyüyerek yolculuğumuza devam ediyoruz.

Bu dava yüzyıllardır aşkla yürüyen hizmet kervanıyla yoluna devam edecektir. AK Parti'nin dayandığı bu büyük hizmet davası isimler üzerinden yürüyen değil isimleri kendi potasında eriten bir davadır. Kurulduğumuz andan itibaren bütün önyargıları bütün senaryoları ters yüz ettik. Bu davanın ruh kökünü bu güyük çınarı tanımayanlar hayal kırıklığı yaşadılar. Onların farklı alışkanlıkları var. Ak Parti sürekli ezber bozuyor. Bugün de yarın da AK Parti'nin vatan sevdasını anlamak istemeyenleri biz hayal kırıklığına uğratmaya devame deceğiz. Milletimiz hayal kırıklığı yaşamayacaktır.

Geçtiğimiz hafta yine yoğun açılışlar gerçekleştirdik. Bu hafta başında Denizli İzmir ve Manisa'da açılışlar gerçekleştirdik. Denizli'de MEB ve hayırseverler tarafından inşaa edilen 13 okulun da açılışını gerçekleştirdik. Manisa Turgutlu'da 350 yatak kapasiteli hastaneyi açtık.

30 Mart tarihinde Meclis'te yasallaşan 444 adını verdiğimiz kademeli eğitim bu yıl uygulamaya konuldu. Demekki kod numarası neymiş 444. CHP'nin Anayasa Mahkemesi'ne olan itirazı da reddedildi. ARtık kadameli eğitim sorunsuz şekilde ilerlemeye başladı. İmam Hatip okullarının orta kısımları da açılmış oldu. Yani 17 Eylül'de millet uzun bir aradan bir fetret döneminin ardından kendi okullarıyla hasret giderdi.

Acaba bu sıkıntı neydi? Neden 28 Şubat'ta böyle bir engelle bu millet karşı karşıya bırakıldı. Bu millet kendisini böyle bir sıkıntıyla başbaşa bırakanlara AK PArti ile cevap verdi. Çünkü er geç hak galip gelecekti ve hak galip geldi. İşimiz bitmedi bu yıl bazı sıkıntılar yaşayacağız. Burada sıkıntılar oluştu ama buradaki sıkıntıları 1 yıl içerisinde telafi edeceğiz.

Efendim şu kadar öğretmen açığı var şu var. Bunların hepsi bir anda olmuyor. Ana muhalefet partisi lideri bir gecede bunlar olur mu diyor? Sen bunları takip etmiyorsun ki. Sen öncce eğitim şuralarını takip et. Onlar elinde bant için kullandığımız komisyon başkanımıza atacak kadar medeniler. Lafa gelince çok demokratlar. Eğitimde yine bu yıl seçmeli ders uygulamasını başlattık.

Başta Kur'an-ı Kerim ve Hz. Peygamberimizin hayatı olmak üzere öğrenciler bir dizi seçenek arasında bu dersleri seçecekler. Çok rahatsızlık verdik. Ya sen yine gönderme seçmeli ders. Senin böyle bir derdin yoksa gönderme ama gönderecek olanı da rahatsız etme. Şimdi bunların geçmişte gelen sıkıntıların ne olduğunu anlıyor musunuz? Buyurun Kürtçe de seçmeli ders. Bakalım ne kadar talep olacak. Bunun da adımlarını atacağız. Rapor alanların oranı yüzde 4. Yanlış yolda gidiyorsun. Önce bir defa kendine çeki düzen ver. Bizim çocuklarımız zekidir evelallah 66 ay deyip geçme. Bu millet 13 yaşında babası 'Gel Devleti Aliyeyi Osmaniye'nin başına geç' denilen Fatih Sultan Mehmet kalkıp babasına diyor ki 'Ben daha 13 yaşındayım' diyor. Emrediyorum diyor baba. Peki diyor. Ben padişahsam gelin siz devletin başına geçin. Yaş 13 ama öyle yetiştirilmiş. Bu genç bir karanlık çağı kapatıyor aydınlık çağı başlatıyor. Biz yavrularımızı iyi yetiştireceğiz.

Benim öğretmenimin her şey paradır diye bir bakışı yok. Onlara göre öğrenciler birer zenginliktir. Bugün bir kez daha bütün öğrencilerimize ve eğitim camiamıza yeni eğitim öğretim yılında başarılar diliyorum.

Şemdinli'nin Altunsu köyündeki okul PKK tarafından ateşe verildi. Terör örgütü öğrenci yurtlarına okul binalarına saldırıyoır ve adeta eğitime karşı savaş açıyor. Biz bölgede görev yapan kamu personelimizin her bir kardeşimizin yanındayız ve onların fedakarlıklarının farkındayız. Öğretmenlerimiz bilsinler ki bizler onlar büyük Türkiye idealimizin yapı taşları olarak görüyoruz. Bizm siyaset anlayışımızın temelini insan oluşturduğu gibi eğitim sistemimizin de temelini insan oluşturuyor.

Mahmut Abbas ve El Kudüs Üniversitesi rektörü ile Ankara'da birebir görüşme gerçekleştirdik.Gerek törende gerekse sayın Abbas'la görüşmemizde Türkiye'nin Filistin davasına desteğinin devam ettiğini söyledik.

Şu anda İslam Dünyası coğrafyalarında kitlesel film protestoları gerçekleştiriliyor. Libya'da ne yazık ki ABD büyükelçisi katledildi. Gösterilerde de can kayıpları yaşanmaya devam ediyor. Bu olaylarla ilgili iki hususu birbirinden çok net bir şekilde ayırmak zorundayız. Bir müslümanın masum bir cana kıyması bizim asla kabul edebileceğimiz bir durum değildir. Biz hakkı söylemekle mükellefiz. Bizim inancımızda öfke ile hareket edip şiddet uygulamak katletmek asla ve asla yer almaz. Dahası müslümanlar tepki koymakta haklı oldukları konuda haksız konuma da ne yazık ki düşmüşlerdir. Hiç kimsenin müslümanları böyle göstermeye hakkı ve hukuku yoktur. Batıda bu tür seviyesiz girişimler karşısında islam dünyasında provokasyonlar başlatmak ilk değil.

Bir dinin en kutsal değerlerine hakaret etmek düşünce özgürlüğü kategorisinde değerlendirilemez. Film ve karikatürlerle ortalığı provoke edenler aslında doğrudan düşünce özgürlüğüne saldırıyor. Müslümanların barbar olduğuna ilişkin pankartlar mahkeme kararıyla metro duvarlarına afişler asıldı.

Biz islamafobianın bir insanlık suçu olduğunu kayıtlara geçmiştik ama maalesef bunu görmüyorlar. İslamafobia en az ırkçılık kadar tehlikeli bir tavırdır. Kanuni Sultan Süleyman Kudüs'ün fethinden sonra bir kitabe yazdırıyor. Kitabeyi 'La ilahe illallah İbrahim Halilillah' Allah'tan başka tanrı yoktur İbrahim Allah'ın dostudur' Orada sadece müslümanlar yaşamıyor. Buradaki inceliği İsrail yönetimi inadına farkında değil. Bu tabi nereye kadar varacak. Önce Hristiyanların ve Müslümanların müşterek dayanışmasıyla ortaya çıkacak.

Hz. Ömer Kudüs'e girdiğinde namaz kılmak için yer sorar. Kilise gösterilir ama o kilisenin sonra camiye çevirilebileceğini düşünerek o kilisede namaz kılmaz. Hristiyan dünyası Yahudi dünyası ne yapmak istiyor. Bir taraftan barışı konuşurken bir taraftan da bazı çevreleri barış karşıtı göstermek gibi göstererek ne yapmak istiyorlar. Taa Arakan'da sıkıntı yaşanıyorsa bu bakış açısının sonucudur.

Konuyla ilgili nasıl Lahey gibi Adalet Divanı varsa biz de bu divanda bir birimin oluşturulması için girişimde bulunuyoruz ve Meclis açılır açılmaz nefret suçları ile ilgili yasal düzenleme başlatacağız. İslam Peygamber'ine hakaret edilmesini ve ardından müslümanların başı üzerinde boza pişirilmesini de sineye çekemeyiz. İslam coğrafyasında protestolar var ama Batı da İslamafobia konusunda durduğu yeri sorgulamalı. Müslümanlara yönelik manevi tacizlerin önlenmesi için bir anlayış gösterilmesini bekliyoruz.

Merkez Bankamızın döviz rezervi 110 milyar dolara çıkmıştır. Göreve geldiğimizde 27 milyar dolar rezervimiz vardı. Şimdi IMF'e olan borcumuz 1.3 milyar dolar. Ve şimdi IMF'e 5 milyar dolar borç veriytoruz. Önümüzdeki dönem borcumuzu da sıfırlayacağız.

Terör örgütü güvenlik güçlerimize karşı saldırılarını sürdürdü. Bingöl'de asker ve polislerimizi,Muş'ta bir astubayımızı, Hakkari'de polisimizi Tunceli'de de savcımızı şehit ettiler.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim