• BIST 95.852
  • Altın 190,976
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • Kayseri : 21 °C
  • Ankara : 23 °C
  • İstanbul : 22 °C

NURSAÇAN VERGİLERDE İNDİRİM BEKLİYORUZ

NURSAÇAN VERGİLERDE İNDİRİM BEKLİYORUZ
KAYSERİNEWS.COM ÖZEL HABER

Kayseri Türkiye’nin önemli üretim noktalarından biri bizim sanayicimiz cefakâr, vekafar ve sadakatlidir. Devlet büyüklerimizde sanayicilerin yanında olmalı. Bizim sanayicimiz üretimin fark edilmesini bekliyor. Bizim sanayicimiz vergilerden indirim bekliyor.

 

 

Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan “Şirketlerde bile çift başlılık sorunlara sebep oluyor. Hatta ailelerde bile aile reisi bir tanedir 2 tane aile reisi olursa o aile olur mu? Olmaz” diyerek başkanlık sisteminin gerekli olduğunu belirtti.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Tahir Nursaçan, Kayseri OSB’deki çalışmalarını ve gündemde ki gelişmeleri Anadolu gazetesine değerlendirdi.

Nursaçan, Başkanlık sistemi konusunda çarpıcı örnekler veren Tahir Nursaçan “1980 model bir anayasayla bu milleti yönetmelerine ben üzülüyorum. Bu gün kimsenin evinde 1980 model eşya kalmadı” diyerek yeni anayasanın şart olduğuna dikkat çekti.

12734243_10153965869017302_6995816664710461360_n.jpg

Kayseri OSB’de ilk defa sandığa gidildi galiba?

Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde 4 Mayıs 2015’te yapılan olağanüstü genel kurul’da sandığa gidildi. Bugüne kadar sandığa gidilmiyordu hep tek aday oluyordu. Fakat 4 Mayıs 2015 tarihinde 2 aday olduğu için sandık kondu. Sandık’ta yüzde 65 gibi bir oyla kazandık. Tabi önceki yönetime şimdiye kadarki katkıları için teşekkürü bir borç biliyorum. Bize oy verenler bize güvendi inandı. Bizde bu güvene layık olmaya çalışacağız elimizden gelen gayreti göstericez. Ciddi manada güzel bir yönetim kurulumuz var. Biz yaklaşık 30 yıldır sanayi ve ticaretle uğraşıyoruz. 

 

Sanayinin gelişmesi ve büyümesi için neler yapılmalı?

KAYBEDECEK BİR SANİYEMİZ YOK

Üretim meşakkatli bir iş. Sanayicinin tanımını ben şöyle yapıyorum tabiri caizse vefakâr, cefakâr ve sadakatlidir. Bugün tabi bunu anlamak için sanayinin içine girmek gerekiyor. Şimdiye kadar Türkiye’deki nemalanmayı ve rantı büyük holdingler alıyordu.

2000’li yıllarda Sanayi Turgut Özal ile köklü bir değişim yaşadı. Sanayi ihmal edilmemesi gereken bir sektör biz ürettikçe var oluruz. Sanayinin içinde olmak gerekiyor. Firmanın adı Ahmet’miş Mehmet’miş önemli değil. Sanayimizin kurumsallaşmaya ihtiyacı var. Sanayimizin tecrübeyi paylaşmaya ihtiyacı var.

Bizde bu amaçla köklü değişimler yapmaya çalışıyoruz. Sanayici ülke için üretim yapıyor ama bunu eğitimi ve bilimi yakalayarak üretim yapmaya çalışıyoruz. Su durduğu zaman ne olur yosun tutar akarsa berrak olur. Bulunduğumuz Coğrafya’ya bakarsak Dünyanın göz bebeği bunun sürekli farkında olmamız gerekiyor.

Dünyanın kilit noktasında bir bölgedeyiz. Yabancılar üretirken biz üretmezsek çalışmazsak devletimize milletlimize vefa göstermezsek ülkemizdeki sosyal sorunlara sahip çıkmazsak ailemize sahip olmazsak başımız çok ağrır.

Bunun dinimizde yeri olmadığı gibi İnsanlıkta bunu kabul etmiyor. Bizim milli ve manevi değerlere sahip çıkmamız gerekiyor. Bizim kaybedecek bir saniyemiz yok. Devlet büyüklerimiz yeri geliyor 3 saat uyuyorlar yeri geliyor 5 saat uyuyorlar. Bizimde bunu yapmamız lazım. Türkiye üzerinde birçok oyun oynanıyor bizim bu oyunları bozmamız lazım. Asıl olan üretimi nasıl geliştiririz olmalı.

VERGİLERDE İNDİRİM BEKLİYORUZ

Kayseri Türkiye’nin önemli üretim noktalarından biri bizim sanayicimiz cefakâr, vekafar ve sadakatlidir. Devlet büyüklerimizde sanayicilerin yanında olmalı. Bizim sanayicimiz üretimin fark edilmesini bekliyor.

12743583_10153965870082302_8114876683673431310_n.jpg

Bizim sanayicimiz vergilerden indirim bekliyor. Ülkemizin geleceği üretime bağlı. Onun içinde eğitimi veren kurumların kalitesi yüksek olmalı Meslek sahibi insanlar yetiştirilmeli. Okuyarak teknolojiye ulaşacağız, okudukça gelişeceğiz.Sanayici gözüyle Yeni bir anayasa oluşmalı mı? Başkanlık sistemi gelmeli mi?

1980 ANAYASASIYLA YÖNETİLMEK BENİ ÜZÜYOR

Şimdi dünya’daki süper güçlere bakmamız lazım karşımıza ABD çıkıyor. ABD’de başkanlık sistemi mevcut. Türkiye’nin geçmişinde de bu sistem gibi tek başlı yönetim vardı. Şirketlerde bile çift başlılık sorunlara sebep oluyor. Ailelerde bile aile reisi bir tanedir ailelerde 2 tane aile reisi olursa o aile olur mu? Olmaz. Medya günümüzde iyi bir iletişim aracı ama bunu iyi yönde de kullanan var kötü yönde de kullanan var.

Gerçekten Dünya’ya objektif bakan bir insanın başkanlık sistemine karşı çıkması mümkün değil. Meclis’te ki çatının altında uzlaşıp Türkiye’nin artık başkanlık sistemine geçmesi gerekiyor. İş dünyası, Sanayi ve üretim için gerekli olduğunu düşünüyorum. Meclisin de 1980 model bir anayasayla bu milleti yönetmelerine ben üzülüyorum. Bu gün kimsenin evinde 1980 model eşya kalmadı. Önceliğimiz ilimin ve bilimin sağladığı teknolojiyi ve yeniliklere ayak uydurmak. Evlerimiz teknolojinin sağladığı yeni imkânlarla dönüşüme uğruyor.

1947838_10153965903617302_9102339591540759580_n.jpg

Eskiden deprem yönetmeliği yoktu şimdi deprem yönetmeliği var. Yani biz neden yapılarımız güçlendiriyoruz onları da güçlendirmeyelim. Herkesin samimiyete ihtiyacı var. Çok seslilik yapıcı olmalı eleştiriler yapıcı olmalı. Yapıcı eleştiriler bağcıyı dövmek değil üzüm yemek amacıyla olacak eleştiriler. Türkiye’nin bölge’de güçlü bir devlet olması acil zarurettir. Çünkü 78 milyon aynı gemide yaşıyoruz.

BAŞKANLIK BİR SİSTEMDİR, BUGÜN ERDOĞAN YARIN BAŞKASI

Bu millet zor günlerde hep bir araya geldi ama kolay günlerde de bir araya gelmeliyiz. Birileri maşayla bu milletin huzuruna kastediyor. Ankara’da patlatılan bombayı kınıyoruz. Emniyet güçlerimiz polisimiz, askerimiz bu konuyu çözecektir. Başkanlık sistemi bir sistem bugün başında Erdoğan vardır yarın bir başkası olur.

Önemli olan milletimizin bekasıdır. Şimdi insan hakları savunucuları Suriye’de 400 bin tane kardeşimiz öldürüldüğünü söylüyor kimse sesini çıkarmıyor. Devletler elindeki silahları denemek için Suriye’yi kullandı. Camiler yok edildi Dünya sessiz kaldı. İnsanlar deneme tahtası olarak kullanıldı. Şimdi Devletimize teşekkür ediyorlar 2.5 milyon mülteciyi aldın diye. Bu aziz Millet dün de yaptı bugünde yapar. Düşmanlarımız her türlü fitneyi üretirken biz boş duramayız. Kayseri’de ki organize sanayi bölgesindeki çalışmalarınız nelerdir?

KAYSERİ OSB’NİN GELİŞMESİ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ

Burası 22 milyon m2’lik bir alan. 64 bin civarınca çalışanın olduğu 20 bin aracın girdiği bir organize sanayi bölgesi burada mobese altyapısı yoktu mobese kurduk. İtfaiye teşkilatı için altyapı sağladık. Teknik yönden ve donanım yönünden yüksek donanımlı bir itfaiye teşkilatına sahibiz.

Yangın çıkmadan önce de gerekli önlemlerin alınması için eğitimler veriyoruz. Sanayicinin yangın tedbiri alması iş kanununda var zaten. Biz bunun denetimlerini de sıklıklar yapıyoruz. Ayrıca mesleki eğitim lisemiz var önceden 670 öğrencimiz vardı şimdi bin kişiyi aşkın öğrencimiz mevcut fakat yine de yeterli değil iki meslek eğitim lisesine daha ihtiyacımız var. Ayrıca bir Meslek Yüksekokulu kuruluşu için protokolü tamamladık.

12096607_10153965903712302_5845870589214304038_n.jpg

 Bölgemizdeki camiimizin de ses sistemi bozuktu akustik bir ses sistemi kurduk. Bu camiimiz Kayseri’nin en büyük camii olma özelliğine sahiptir.

Daha sonra da 13.yy Yabanlı Pazarı var Selçuklu zamanından kalma bu pazara dünya liderleri bile gelirmiş. Biz bu kültürümüzden ilham alarak ve daha da geliştirerek bizde Fuar alanı kurduk.21.yy’ın Kayseri’sinde Fuar alanı olmazsa olmazlardan biri. Buraya hizmet için geldik. Yapılan işler devlete millete bir fayda katmıyorsa o iş yararlı bir iş değildir. Biz bunun için devletimize ve milletimize fayda sağlamaya çalışıyoruz.

 

Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan göreve geldikten sonra OSB içerisine 600 metrekarelik dev bir bayrak dikmiş.Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan Anadolu Gazetesi Genel Yayın Müdürü İbrahim Gökdemir’e önemli açıklamalarda bulundu. Nursaçan sanayi bölgelerinin aylık yayın organı OSB Marka dergisinden takdim etti. Tahir Nursaçan Kayseri OSB, METEM ve Kayseri OSB itfaiyesine özel marşlar yazdırdıklarını belirtirken her birinin ayrı ayrı bir anlamı olduğunu kaydetti.

54b8201b-4182-4231-957e-36330b6469e6.jpg

ANADOLU GAZETESİ İBRAHİM GÖKDEMİR

KAYSERİNEWS.COM ÖZEL RÖPORTAJ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim