• BIST 107.015
  • Altın 172,213
  • Dolar 4,0658
  • Euro 4,9307
  • Kayseri : 10 °C
  • Ankara : 13 °C
  • İstanbul : 22 °C

"OKYANUS ÖTESİNDEN YEMLENİYORLAR"

"OKYANUS ÖTESİNDEN YEMLENİYORLAR"
Dün akşam internete düşen Başbakan Erdoğan'ın oğlu ile yaptığı iddia edilen telefon görüşmesi kaydı gündeme damgasını vurdu. Konu ile ilgili ilk açıklama Başbakanlık'tan geldi ve bu ses kayıtlarının ahlaksızca bir montaj ürünü ve tümüyle gerçek dışı olduğ

Bugün ise gözler AK Parti grup toplantısında. Erdoğan'ın ne diyeceği bekleniyor... 

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

Değerli milletvekili arkadaşlarım 26 Şubat 1992'de Ermenistan kuvvetleri Karabağ'da insanlık dışı katliama imza attılar. 613 kişi şehid edildi. Karabağ'da özellikle Hocalı'da hayatlarını kaybedenler bizlerin de evlatlırıdır. Hocalı'yı protesto eden bir grubun İstanbul'da astıkları ırkçı pankatı da kınıyorum.

27 Şubat bir mahsun günü daha yaşayacağız. Prof. Necmettin Erbakan hakka yürümüştür. Allah hocamızdan razı olsun. Mekanı cennet olsun diyorum.

Cuma günü bir kara leke olan 28 Şubat postmodern darbeyi de geride bırakacağız. Vatandaşlarına yaptığı zulümle anılacak. Türkiye'nin geleceğini heba eden bir müdahale olarak hafızalarda kalacaktır.

Bugün ise aynı medya, aynı manşetlerle milli iradeye, halk iktidarına karşı harekete geçti. 28 Şubat'ın o malum işveren örgütleri tam bir pişkinlik içinde. İşte bu son darbe girişimine de destek vermeye başladılar. Bu ülkede defalarca darbe yaşamış, her birinde darbenin yanında yer almış partiler de bir kez daha eğilmeye, bir kez daha darbeden medet ummaya başlamıştır. 

1936'dan bugüne kadar Türkiye'de siyaset merkezli tartışmaların tamamı, "Türkiye'yi kim yönetecek" sorusu etrafında şekillenmiştir. Esasen, Mustafa Kemal 1920'de TBMM'nin açılacağını duyurduğu telgrafta, Türkiye'yi kimin yöneteceğini belirleme konusunda, tartışmaya mahal bırakmayacak şekilde açıklamıştır. Yani Türkiye'yi, seçip TBMM'ye gönderdiği vekillerle milletin yöneteceği karar altına alınmıştır. 1946 hatta 1950 yılına kadar malesef bu karar uygulanmadı. CHP her zaman tek parti olarak seçimlere girdi. Kazanan yine CHP oldu, idare fırkası oldu. Menderes'in iktidara nasıl yürüdüğünü lütfen unutmayın "Yeter, söz milletindir" demişti.

27 Mayıs 1960'ta birileri çıktı, ne dediler: "Türkiye'yi millet yönetemez, biz yöneteceğiz" diyerek yönetime el koydular. 12 Eylül ve 28 Şubat'ta aynısını yaptılar. Her bir müdahalede milletin elinden yetkisini aldılar. Bakın burada şu hususun altını özellikle çiziyorum. Yönetime el koyanlar, iktidarlarını başka çevrelerle paylaştılar. İş dünyası ile, medya ile ve belli STK'larla paylaştılar. Elitlerle, seçkinlerle, çetelerle paylaştılar. CHP ve diğer stotüko partileri ile paylaştılar. İktidarı bir tek milletle asla paylaşmadılar. Siyasetin üzerine ihdas ettikleri kurumlarla, özellikle yargısal kurumlarla millet iradesini dar bir çerçevede tuttular. İşte biz AK Parti'yi kurarak bu kısır döngüye itirazımızı dile getirdik. Yeter, söz de karar da milletindir, dedik. Biz 2001'de AK parti'yi kurarak, Türkiye'yi kim yönetecek sorusuna kesin ve net bir cevap verdik: Millet. 

MİLLET İRADESİNİ KİMSEYLE PAYLAŞMAYIZ

Bu ülkenin sahibi 77 milyon aziz millettir, siyasetin ve devletin sahibi millettir. Şunu burada açık ve net olarak tekrar ediyorum, Türkiye'yi yönetme iradesini biz hiç kimse ile, çete ve mafya ile paylaşmadık ve paylaşmayız. Hiçbir medya patronu, hiçbir sermaye grubuyla paylaşmadık, bundan sonra da paylaşmayız. AK parti ile birlikte millet bir kez daha iktidara gelmiştir. Bir kez de millet AK Parti ile yönetime el koymuştur. Hiçkimse milletin bu iradesine paydaş olamaz. Bu üzeri artık küllenmiş, tarihin çöplüğünde kalmış tartışmayı canlandırmak isteyenler var. Türkiye'yi kim yönetecek sorusunu tekrar gündeme taşıyıp, milletin iradesine ortak olmaya çalışanlar var. Bunların utanmaz olduklarını, hayasız yüzsüz olduklarını söylemiştim. Bunlar o kadar pervasızlar ki, milleti tekrar köşelerinden tahrik etmeye başladılar. 

"MİLLET BUNLARIN CİĞERİNİ BİLİYOR"

Sivas'ta Afyonkarahisar'da on binlerce toplanan o kalabalığı "koyun sürüsü" olarak tanımlayacak kadar izanını kaybetmiş olanlar var. "Biz haftalardır yolsuzlukları dile getiriyoruz, ama meydanlar hala dolu, bu koyun sürüsü millet bizi duymuyor" diyorlar. İşte 68 yıldır açılan her sandıkta milletten tokat yediler, ama bir türlü kendilerine gelemediler. Millet artık bunların ciğerini okuyor ciğerini. 

"MİLLET İFTİRALARA İTİBAR ETMİYOR"

İşte bu aziz millet bunlarla iktidarı paylaşmak istemiyor. Bu millet, seçilmiş başbakanını asanları affetmeyecek. O eski günler geride kaldı. Bu aziz millet, artık iradesine sahip çıkıyor. Bu aziz millet artık sağduyusuyla, meydanlara çıkıp, söyleyeceğini net bir şekilde söylüyor. Ben siyasi hayatımda Sivas'ı böyle görmedim. Böyle bir meydan mitingi yaptım. Yozgat'ı da böyle görmedim. Afyonkarahisar'ı da böyle görmedim. Bambaşka bir coşku, Kütahya da öyle. Millet artık kabına sığmıyor, 30 Mart'ı heyecan ve hasretle bekliyor. İnanıyorum ki 30 Mart, milat olacak. Millet iftiralara itibar etmiyor. 

Bugün olduğu gibi millet, hükümetine, partisine sımsıkı sahip çıkıyor. Dikkatinizi çekiyorum, 17 Aralık komplosu, millet iradesini gasp etme komplosudur. 12 yıldır, AK Parti döneminde milletle iktidarı paylaşamayanlar, son bir hamle yaparak milletin sofrasına ortak olmak istemişlerdir. İşte biz buna dur dedik. Bakın açık açık ifade edeceğim; milletin AK Parti eliyle iktidarda olmasından bir değil birden fazla kesim rahatsız oldu. Mesela faiz lobisi rahatsızdı. Terör ve savaş lobisi rahatsızdı. CHP rahatsızdı, MHP rahatsızdı, çünkü milletten yüz bulamıyordu. Sermaye rahatsızdı, çünkü eskisi gibi faizden kazanamıyor, tekel oluşturamıyordu. Medya rahatsızdı. Başka rahatsız olanlar da vardı. Türkiye'nin hakkı gözetmesinden, mazlumların yanında olmasından rahatsız olanlar vardı. 

VAİZ LOBİSİ DE MİLLET İKTİDARINDAN RAHATSIZDI

Milletin iktidarda olmasından rahatsız olan bir de Vaiz Lobisi vardı. Dilediği gibi örgütlenemeyen, devletin içinde ur gibi çoğalmaya gayret eden. Komploları, ihanetleri, şantajları ortaya çıkan, vaiz lobisi de milletin iktidarından rahatsızdı.

İşte 17 Aralık'ta bu rahatsızlar lobisi, kaybedenler lobisi tekrar bir araya geldiler. Türkiye'yi biz yöneteceğiz dediler. Biz de diyoruz ki hayır, Türkiye'yi millet yönetecektir. Var olduğumuz sürece, nefes alıp verdiğimiz sürece milletin iradesini bunlara teslim etmeyecek, milletin iktidarını asla bunlarla paylaşmayacağız. 23 Nisan 1920'daki şuuru canımız pahasına da olsa yaşatmaya devam edeceğiz. 

Dün akşam saatlerinde, kendilerinin yaptığı bir piyesi servis ettiler. Ben haftalardır bir çağrıda bulunuyorum. Elinizde, eteğinizde ne varsa çıkarın diyorum. Ama bunlar gidiyor, hayasızca, edepsizce montaj yapıp bunu servis ediyorlar. Ya uydurun da uydurmanın da bir edebi ahlakı vardır. Bu kadarı da olmaz. Şimdi şurada 10 gün içerisinde, onların karşıtlarını aynı şekilde biz de bu teknolojiden hareketle biz de size izleteceğiz. Kılıçdaroğlu izletiyor ya, farklı bir şekilde biz de size izleteceğiz. Teknolojinin nerelere geldiğini görmeniz açısından diyorum. Bugün buradan söylüyorum. Yapılan Türkiye'nin Başbakanı'na alçakça bir saldırıdır.

"KASET SİYASETİ BİZE SÖKMEZ"

Bu ülkenin değişik kesimlerinden sadece kendileri hariç, bütün insanları nasıl dinlediklerini gördünüz. Bunların hepsi şantaj dosyalarıdır. Vakti saati geldiğinde bu şantajlar o insanların karşısına çıkarılsın diye hazırlanmış dosyalardır. CHP bugün büyük ihtimal bunları izletecektir. Siz kendi partinizi kasetle tanzim edebilirsiniz. Siz kasetle genel başkan gönderip, kasetle genel başkan olabilirsiniz. Ama sizin kaset siyasetiniz AK Parti'ye sökmez ve sökmeyecektir. 

"OKYANUS ÖTESİNDEN YEMLENİYORLAR"

Türkiye bu ihanete teslim olmayacaktır. CHP ve MHP dün akşam olağanüstü toplanmışlar. Çünkü montaj var. Bir rant elde edebilir miyiz diye. Sandıktan çıkamıyorlar, bari okyanus ötesinden atılan yemle durumu idare edebilir miyiz. Aç tavuk rüyasında kendini darı ambarında görürmüş hani. Bunlar da öyle ama avuçlarını yalarlar. Bizi buraya millet getirdi, sadece millet götürür. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim