• BIST 110.059
  • Altın 174,736
  • Dolar 4,0867
  • Euro 5,0024
  • Kayseri : 10 °C
  • Ankara : 10 °C
  • İstanbul : 18 °C

ÖZHASEKİ KAYSERİ İLE KAYSERİ ÖZHASEKİ İLE BÜTÜNLEŞTİ

ÖZHASEKİ KAYSERİ İLE KAYSERİ ÖZHASEKİ İLE BÜTÜNLEŞTİ
İŞ DÜNYASINDAN ÖZHASEKİ’YE DESTEK

İstanbul ve Ankara’da iş hayatlarını sürdüren Türkiye’nin önemli iş adamları AK Parti Milletvekili Adayı Mehmet Özhaseki’ye destek vermek için Kayseri’ye geldiler. Yaptıkları açıklamalarda Özhaseki’nin Kayseri’nin tarihine damgasını vurduğunu belirten iş adamları, Özhaseki’nin Ankara’da şehrimize ve ülkemize büyük katkılarda bulunacağını kaydettiler. 
Kayseri’nin yetiştirdiği önemli iş adamları ilk kez bir siyasetçiye destek vermek üzere bir araya geldi. Bir siyasetçiye destek vermekten öte ülkemize çok önemli hizmetlerde bulunacağına inandıkları Mehmet Özhaseki için bir araya geldiklerini dile getiren iş adamları bu desteklerini Özhaseki’nin katıldığı etkinliklere iştirak ederek de gösterdiler. Tomarza ve Develi ilçelerinde Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları için yapılan açılış ve temel atma törenlerine Mehmet Özhaseki ile birlikte Mustafa Çıkrıkçıoğlu, Yaşar Küçükçalık, Harun Yavuz, Mustafa Aksu, Şadan Uzandaç, Celal Poyraz, Ahmet Erciyas, Murat Tuncer, Ali Bayraktar, Ali Ulvi Bakır ve Kurtuluş İnanılır gibi iş adamları da katıldı.
Mehmet Özhaseki ve Özhaseki’nin bugüne kadar yaptığı hizmetler hakkında görüşlerini belirten iş adamları şunları söylediler:


“HASEKİ KAYSERİ’NİN ÖZ ÇOCUĞU”
Mustafa Çıkrıkçıoğlu: “Sayın Haseki Kayseri için çok şey ifade ediyor. Bugün Kayseri, Haseki ile özdeşleşti. Kayseri’yi Türkiye’nin örnek şehri haline getirdi. Bunun için de özveriyle çalıştı. Haseki Kayseri’nin öz çocuğu. Yurt dışına gittiğimizde, resmi toplantılarda İstanbul’dan Türkiye’nin geldiği noktadan bahsedilir; ama Kayseri’ye gelmiş bir yabancı Kayseri’nin çok önemli özellik ifade ettiğini söylüyor. Gerçekten Kayseri gibi düzenli bir şehir Avrupa’da çok az var. Avrupa’nın uzun yıllar boyunca düzene girmiş şehirleriyle paralel hale geldik. Kayserili olarak her zaman iftihar ediyoruz. Böyle güzel hizmet yapılmış bir şehrin mensubu olmaktan gurur duyuyorum. Özhaseki Kayseri için çok büyük bir değer oldu. Yaptıkları yapacaklarının teminatı derler. Kayseri’den Ankara’ya gitmesi yıllardır hep gündemdeydi; ama Kayserililer göndermedi. Yaptıkları ortada. Bugün Erciyes’teki projenin başlı başına dünya çapında bir proje olduğuna inanıyoruz. Bundan sonra Kayseri’de yaptıklarını Türkiye’de yapacak. Kalkınma hamlelerinde emeği, gücü olacağını düşünüyorum. Tecrübe ve birikimlerinden Türkiye’nin istifade edeceğine inanıyorum.”

20150420aw388848_02.jpg
“ÖZHASEKİ KAYSERİ’NİN TARİHİNE DAMGASINI VURDU”
Süleyman Çetinsaya: “Sayın Özhaseki Kayseri’mizin mimarı ve bugüne getiren kişi. Kayseri’de yaptıkları 20 yıla değil Kayseri’nin tarihine damgasını vurmuştur. Kendisini tebrik ediyorum. Türkiye’mizin örnek bir belediye başkanı olarak adlandırılıyor ve herkes de öyle kabul ediyor. Kayseri’den her zaman başka memleketlerde övgüyle bahsediliyor. Milletvekili adayı olması ayrı bir heyecan verdi. Kayseri’mize ve Türkiye’mize daha büyük katkılar sağlayacağı kanaatindeyim. Dürüst bir insan ve her yönüyle de kefil olabileceğimiz, kendisiyle gurur duyduğumuz bir belediye başkanımızdı. İnşallah bundan sonra da hayırlı görevler diliyoruz.”
“TÜRKİYE’NİN TANIMASI GEREKEN BİR KİŞİLİK”
Yaşar Küçükçalık: “Mehmet Özhaseki Beyi çok eski tanırım. Ticari ilişkimiz de vardır. Bir kişi tanıyacaksanız ya ticaret yapacaksınız ya seyahat edeceksiniz derler. Mehmet Bey bir defa Türkiye’nin tanıması gereken bir kişilik. Başkanımız her haliyle tevazusu ve olduğu gibiliği ile Türkiye’nin tanıması gereken bir kişilik. Şehirde yapılanları bir tarafa koyuyorum, Erciyes’e yapılan yatırımın Kayseri’yi önümüzdeki senelerde nereye getireceğini görmemek bir şeyleri görmezlik olur. Erciyes’in Kayseri’yi nereye getireceği açık ve net gözüküyor. Tabii ki varlıklar önemlidir; ama o varlıkları kullanacak ve onları yönetecek insanların önemi daha başkadır. Özhaseki Başkan Kayseri dışında yaşayan hemşehrilerini Kayseri’ye bağlamıştır ve bu ayrı bir meziyettir. Sayın Özhaseki’nin Ankara’da bulunduğu camiaya vizyon katacağını düşünüyorum. Başkanımızın vizyonu çok farklı. Sadece bir vizyon değil, değerlerini koruyarak bir şeyler yapıyor. Başkanımız için önce bu milletin değerleri gelir. Değerlerimizin üzerine yapacağımız şeyler de kalıcı olur.”
“ÖZHASEKİ KAYSERİ İLE KAYSERİ ÖZHASEKİ İLE BÜTÜNLEŞTİ”
Ali Bayraktar: “Ankara ve İstanbul’da başkanımızı ve Kayseri’yi izliyoruz. Kayseri’nin her geçen yıl modernleştiğini görüyoruz. Ankara ve İstanbul’da Kayseri’den övgüyle bahsediliyor. Başkanımız Kayseri ile Kayseri de başkanımızla bütünleşti. Başkanımızı seviyoruz. Buradaki deneyimlerini Türkiye’de uygulayacağından eminiz. Ankara’da onu Bakan olarak görmek istiyoruz. Sayın Özhaseki Kayseri’nin yetiştirmiş olduğu ender insanlardan birisi.”
“KAYSERİ’NİN YETİŞTİRDİĞİ NADİDE BİR İNSAN”
Murat Tuncer: “Hakikaten hem Kayserimizin hem de ülkemizin yetiştirdiği nadide isimlerden ve adını tarihe yazdırmış belediye başkanımızdır. Yaptığı hizmetlerle, geliştirdiği orijinal projelerle ve bunu hayata geçirmesiyle, daha da önemlisi devlete yük olmadan büyük ve önemli işler yapmasıyla dikkat çekiyor. Buradan hareketle hem Kayseri’nin sembolü oldu, hem de ülkemizde örnek bir belediye başkanı oldu. Geldiği noktaya hak ederek geldi. Gerek İstanbul’da gerek Ankara’da kendisi saygıyla ve minnetle anılıyor. Tüm şehirlerde belediyecilik konusunda örnek gösteriliyor. Bir idol haline geldi. Ankara’da çok daha başarılı olacağına ve Başkanımızı Ankara’da önemli görevlerde göreceğimize inanıyorum. Önemli bir görev üstlenmesi Türkiye için gereklidir.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim