• BIST 110.932
  • Altın 175,280
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • Kayseri : 10 °C
  • Ankara : 14 °C
  • İstanbul : 15 °C

SAADET PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BİROL AYDIN:

SAADET PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BİROL AYDIN:
2012 – 2013 Eğitim ve öğretim yılı sıkıntılarla, sorunlarla, umutlarla başladı. Bütün öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılar, mutluluklar diliyoruz. Gelecek eğitim öğretim yılının sıkıntısız ve sorunsuz başlayabilmesi için gerekli çalışmaların süra
Bu vesileyle kesintili eğitim sistemine geçilmiş olması, imam hatiplerin orta kısmının açılmasını da önemli bir adım olarak değerlendiriyor, memnuniyetimizi ve teşekkürlerimizi ifade etmek istiyoruz. Ancak 14 sene bu adımın atılmasına (1999’dan bugüne) gecikmesine sebep olanlardan, engel olanlardan da Saadet Partisi olarak hesap soracağımızı buradan ifade ediyoruz.

Bu arada bilindiği gibi Cumhuriyet Halk partisi Adnan Menderes’in kabrini ziyaret ederek ezber bozdu ne güzel tebrik ediyoruz. Ama buradan sesleniyoruz ey CHP eğitimle ilgili ezberinizi de biran önce bozunuz. Bu tutumunuzdan halkımıza bir fayda gelmez. Ve zaten gün gelecek bugün ki yanlış tutumunuzdan vazgeçeceksiniz.

Terör, işsizlik, geçim sıkıntısı, ahlaki, erozyon, eğitim ülkemizin 10 yıllardır en önemli sorunları olarak maalesef önemini ve güncelliğini korumaktadır.
İş başına sağ görüşlü hükümetler geldi sol görüşlü hükümetler geldi muhafazakar demokratlar geldi, tek tek geldiler toplu geldiler ama bu temel meseleleri çözüme kavuşturamadılar. Bir tek bizim dönemlerimizde yani 37, 39, 41 ve 54. Hükümetler döneminde bu konularla ilgili çok önemli adımlar atılmıştı.
İşte 2012 Türkiye’sindeyiz…
Terör son 10 yıldır istikrarlı bir şekilde tırmanmakta. Neredeyse şehit vermediğimiz gün olmamakta. Ocaklara ateş düşmekte, analar feryat etmekte, milletimiz topyekûn mahzun olmakta.

Bin yıldır birlikte yaşamış milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine, geleceğine ait umutlarına halel getirilmekte.

Daha yeni askeri konvoyumuz tarandı. 10 askerimiz şehit oldu 70 askerimiz yaralandı. Saadet Partisi olarak merak ediyoruz, yıllardır 3-5 çapulcu denen PKK, nasıl oluyor da askerimize bu kadar rahat pusu kurup, tuzağa düşürebiliyor. Teröristler iki tepeyi tutuyor. Her türlü mühimmatı, füzesi, silahı ile konuşlanıyor. Askerin hangi gün, hangi saatte, nereden, nasıl geceğini biliyor. Yani çapulcu dediğimiz teröristler her türlü istihbarata sahip. Ama maalesef devletimizin hiçbir şeyden haberi yok. Nasıl oluyor bu! Nasıl oluyor da teröristlerin sahip olduğu istihbarata, MİT’e, emniyete, jandarmaya rağmen devlet sahip olamıyor. Teröristler, askerimizin o gün ordan geçeceğini bilirken, neden devletimiz o gün teröristlerin o tepeleri tutup askere saldıracağını bilemiyor.

İstihbarat zafiyeti var deniyor. Hayır bu zafiyet değildir. Bu skandaldır. Bu felakettir. Böyle şey olmaz. Türkiye iki ülke ile istihbarat paylaşımı yapıyor. İsrail ve Amerika. İnsansız hava uçaklarını bunlardan alıyoruz. Bu durumda sormadan edemiyoruz, acaba, bu iki ülke sahip olduğu istihbaratı Türkiye ile mi paylaşıyor yoksa PKK’lılarla mı? Çekiç Güç’ün faaliyetlerini hatırlayın. Teröristlerin en büyük destekçisiydi Çekiç güç. Defalarca suçüstü yakalandı.
Hükümete sesleniyoruz. ABD’ye, İsrail’e güvenilmez. Onların ipiyle kuyuya inilmez. Verdiği istihbaratla hareket edilmez.
Bunun acı örneklerini defalarca yaşadık.

Biz kendi heronumuzu, kendi insansız hava aracımızı, kendi istihbarat teknolojimizi kurmak zorundayız. Milli görüş bu yüzden 40 yıldır bağımsız ve milli savunma sanayinin mücadelesini vermektedir. Çünkü Terör örgütü, zaten ipi dış güçlerin elinde olan bir kukladır. Bunların içinde Türkiye’nin maalesef, ‘dost’ ve ‘müttefik’ olarak tanımladığı ülkeler başı çekmektedir. Türkiye, stratejik müttefiklerini gözden geçirmelidir. Terörü destekleyen güçler ve ülkeler açıkça deşifre edilmeli ve bu ülkelerle olan ilişkiler ciddi şekilde gözden geçirilmelidir. Kendi acımıza başkasından medet umarak çözüm aramak çare değildir.
Biz inanıyoruz ki milletimiz tarihi tecrübesi ve engin sağduyusu ile bu oyuna gelmeyecektir. Ancak bugüne kadar terörle mücadele adı altında yürütülen çalışmaların yetersiz kaldığı da açıkça görülmektedir. Maalesef, yıllardır söylediğimiz gibi yanlış politikalar terörü çözmek yerine daha da büyütmüş ve cesaretlendirmiştir. Bu vesile ile bir kez daha şu tarihi uyarıyı yapmayı bir sorumluluk addediyoruz. Terör, bu milletin ortak dramı ve ortak acısıdır. Kısır siyasi çekişmelerin malzemesi haline getirilmemelidir. Açıkça söylüyoruz ki, çözümde buluşamayanlar cenazede buluşmaya devam edeceklerdir.
Ülkemizin bir diğer sorununu da tek başlık altında ifade etmek istersek o da ekonomidir.
Ülke ekonominiz maalesef iyi idare edilememektedir.
Üretim ekonomisine geçilememiştir. Sanayiye yatırımı yapılamamış. Yüksek Teknoloji yatırımları yapılamamış. Yeni Enerji yatırımları yapılamamış.
Tarıma, hayvancılığa yeterli destekler sağlanamamıştır.
Dış borç, iç borç artmış. İthalat ihracattan çok daha fazla artmış.
İşsizlik artmış, yoksulluk artmış ve ancak yoksulluğumuz top yekun millet borçlandırılarak örtülmüştür.
Tek kelimeyle ifade etmek gerekirse Türkiye artık ot ve saman ithalatı yapmaya başladı.
Şehirlerimize yol, hastane, adliye sarayı, hapishane yapılmış ve fakat yüz kişinin, bin kişinin istihdamına vesile olacak neredeyse hiçbir yatırım yapılamamıştır.
Son 10 yıldır tarıma, hayvancılığa, sanayi’ye yatırımlar yapılmadığı içindir ki Anadolu şehirleri büyük şehirlere doğru göç etmektedir. Yani Anadolu şehirlerinin nüfusu azalırken İzmir, İstanbul, Kocaeli, Bursa gibi şehirlerimizin nüfusu hızla artmaktadır.
Son on yıldır ülkenin en çok kazananları bankalar olmuştur, rantiyeciler olmuştur. Bu da gösteriyor ki “Lafla doyanlara laf, parayla doyanlara para politikası” Ak parti yöneticilerinin en iyi becerileridir.
Bilinen, tecrübe edilen ve kesin olan bir şey var ki o da ülkemizin bütün temel sorunlarını çözecek parti Saadet Partisidir. Çünkü Saadet Partisinin programı, misyonu ve vizyonu yeniden büyük Türkiye için tek çaredir.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim