• BIST 101.090
  • Altın 200,828
  • Dolar 4,7878
  • Euro 5,6116
  • Kayseri : 18 °C
  • Ankara : 18 °C
  • İstanbul : 23 °C

SAADET PARTİSİ GENEL İDARE KURULU ÜYESİ DURAN SOYUĞUR’UN

SAADET PARTİSİ GENEL İDARE KURULU ÜYESİ DURAN SOYUĞUR’UN
28 Şubat’ın 15’ci yıldönümü haftalardır basında dosya, röportaj, yazı ve belgesel diziler halinde 28 Şubat rüzgârı esiyor, estiriliyor. Kendi kahramanlarını öne çıkarıyor, allıyor, pulluyor, övüyor ve yeriyorlar. Ancak milleti aydınlatacak gerçekler dile
Refah yol 26 Haziran 1996 kuruluyor ve 8 Temmuz 1996 da güvenoyu alarak göreve başlıyor. Başbakan Prof.Dr. Necmettin ERBAKAN’ ın Refah Partisi ile Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Prof.Dr. Tansu ÇİLLER Hanımefendi ile iki partili bir koalisyon oluşturuldu. RP si 158,DYP si 134, BBP si de 8 Milletvekili ile desteklendi.
Partiler üç prensibi benimsediler.
1-Rant ekonomisinden reel ekonomiye geçilecek. 2-Acı reçeteler uygulanmayacak, tatlı reçeteler uygulanacak. Vergi, zam, faiz artışı, düşük ücret, düşük taban fiyatı, İç ve dış borç alınmayacak.
3-Kendi öz kaynaklarımızın seferber edilmesi, İsraflar ve Yolsuzlukların önlenmesi yoluyla mesele çözülecek.
Kendilerine üç hedef belirlediler.
1-Ülke ekonomisinin onarılması
2-Halkın bütün katmanlarının refah seviyesinin yükseltilmesi.
3-Türkiye’nin ‘ Yeniden Büyük Türkiye’ hamlesinin yapılması.
Bu hedef ve prensipler doğrultusunda yapılan icraatlar ülke insanının çoğunlu tarafından takdirle karşılanıyor. Memnuniyetler gün geçtikçe artıyordu. 54. ERBAKNN hükümetinin Ekonomideki başarı Cumhuriyet hükümetlerinin en başarılısı idi.
Vatandaş ummadığı şekilde ülkenin değerlerinden, ürettiklerinden istifade etmeye çok kısa sürede kavuşmaya başlamıştı. Memur kat sayı artışı, Çifti Taban fiyatları, İşçi sözleşmelerindeki artış, Bağ kur ve emekli maaşlarında yüksek artışlar vs .
Bunların hepsi yeni vergi, yeni zamlar ve İMF yardımı alınmadan, Denk Bütçe gerçekleşiyordu. Kamu tek (havuz sistemi) hesabı, Gazetelerin eşantiyon dağıtılmasına son verilmesi, bazı esnaf gurubun unda hoşuna gitmişti.
Şahsiyetli dış politika izlenmesi, Müslüman ülkelerle iş birliğinin geliştirilmesi, Kapalı olan Irak Petrol boru hattının açılması, İran’la Doğal Gaz anlaşması ve de özellikle D8 lerin kurulması.
İçerideki hortumcuların hortumunun kesilmesi, ABD çıkarlarının öne alınmadığı dış politikalar. Özellikle Borçlanma yapılmaması Havuz sistemi içteki işbirlikçiler ile D8 lerin kurulması ile’de ABD yı telaşlandırdı.
Ekim 1996 da ABD de Wareen Cristopher’in Ankara Büyük Elçiliğine ve diğer bazı elçiliklere ‘Darbe kriptosu’ gönderilir. Refah partisinin Çilleri etkisizleştirip uygulamalar yapılıyor gerekçesiyle derhal iktidarı bıraktırılması istenir.
TUSİAT Atina ABD Büyük elçiliğinde Aralık toplatışı Beşli çete (1-Refik BAYDUR, TİSK 2-Fuat MİRAS, TOP,3-Bayram MERAL TÜTK-İŞ,4-Rıdvan BUDAK, DİSK, 5-Derviş GÜNDAY, ESNAF SANATKÂRLAR ODASI BAŞ.) ve Batı çalışma gurubu ile toplanı düzenlenir ve kararlar alınır.
Alınan kararlar BÇG planlayıp yürüten merkezdir. BÇG’ na dair TSK bünyesinde alınmış resmi bir onay veya emir yoktur. Bu örgütün kanuni bir dayanağı yoktur. Devlet içinde oluşmuş bir çetedir. Devletin imkânlarını kullanan, devlet memuru sıfatına haiz üstelik silah taşıyanlardan meydana gelen bir çete toplumun önüne çıkmaktadır. 28 Şubat süreci işte bunların eseridir. Bu askeri müdahalenin emir komuta zinciri içinde yapılmadığı bir cuntanın eseri olduğu ortaya çıkmiştır.
Netice olarak, Darbeciler, tarihteki bütün diğer örnekleri gibi silindi gitti. Ne Çevik BİR, ne Süleyman DEMİREL nede diğer Aktörler bugün arzu etmiş oldukları konumlarda değiller. İşlevleri bitti ‘kullananlar’ tarafından rafa kaldırıldılar. Fazla söze hacet yok 28 Şubatın önemi devirdiği iktidarın milletin tasvip ettiği ekonomi yönetimi ve dış politikadaki milli politikalardır.
Asıl sürpriz, sistemi değiştirmek isteyenlerin, sistemin en ateşli savunucusu, uygulayıcısı olarak ortaya çıkmaları oldu. Dindarlığı kimseye bırakmayanların bu toprakları bırakma yarışına nasıl ateşli bir şekilde girdiklerini gösterdiği için, bugün de Liberalliği, AB’ ciliği ve ABD’ ciliği kimseye bırakmadıklarını bizlere gösterdiler ve bizlerde hayretle izliyoruz. Biz Saadet partililer olarak durulan yer ve yönümüze önem veriyoruz. Asla vazgeçemeyiz. Saygılar.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim