• BIST 108.673
  • Altın 153,107
  • Dolar 3,8275
  • Euro 4,5102
  • Kayseri : 7 °C
  • Ankara : 5 °C
  • İstanbul : 15 °C

Sigara En Kolay Nasıl Bırakılır

Sigara En Kolay Nasıl Bırakılır
Sigaraya başladıktan belirli bir süre sonra yaş ilerlemiş ise bir de hastalıklar ortaya çıkamaya başlamışsa

Sigaraya başladıktan belirli bir süre sonra yaş ilerlemiş ise bir de hastalıklar ortaya çıkamaya başlamışsa en çok kafada yer eden durum sigarayı nasıl bırakırım sorusuna cevap aramak olmaktadır. İnsanlar sağlıklarını tehdit ettiğini bile bile sigara içmeye devam ederler, bu durum nikotin bağımlılığı ya da dudak tiryakiliği de denilen el alışkanlığından kaynaklanmaktadır.Elektronik sigara , sigarayı bırakma alternatifleri arasında en iyisi olarak gösterilmektedir.

Nikotin Bağımlılığı Biter mi?

Kişi sigarayı bırakmaya karar verdiyse, nikotine bağımlı olan beyin ve beden bundan kurtulmak için çaba göstermelidir.

Nikotin bağımlılığından yani sigaradan kurtulmak bazen birden bire olamamaktadır. Bu durumda kişiye yavaş yavaş, azaltarak sigarayı bırakması tavsiye edilir.

Dudak Tiryakiliği Varsa Neler Yapılabilir?

Dudak tiryakiliği ya da el alışkanlığı ile boşluktan sigara yakanlar için en uygun yöntem elektronik sigara kullanımı olacaktır. Kişi sigarayı bırakmak için elektronik sigara içmeye başladığında günden güne azalan nikotin miktarı ile hem vücudunu nikotinsizliğe alıştırmakta, hem de sigara içiyormuş gibi yaparak psikolojik olarak kendisini rahatlatmaktadır.

Elektronik Sigaranın Yapısı Nasıldır?

Elektronik sigara bir adet pil ile çalışan, içindeki likit kartuşundaki sıvıyı buhara çeviren özellikte bir yapıya sahiptir. Elektronik sigaranın likit kartuşunda nikotin bulunmakta ve nikotin miktarı ayarlanabilmektedir. Bununla birlikte çıkacak dumanın yoğunluğu da ayarlanabilir.

Elektronik Sigara İle Sigara Nasıl Bırakılır?

Sigara içen kişilerde el alışkanlığı ve nikotin bağımlılığı olmaktadır. Elektronik sigara içildiğinde kişi günden güne azalan nikotin miktarı ile nikotin bağımlılığından yavaş yavaş kurtulabilmektedir.

Sigara içiyormuş gibi olduğundan el alışkanlığından sigara yakma durumunda olan kişiler ellerindeki elektronik sigara ile bu alışkanlıklarından da zamanla kurtulabilmektedir.

Elektronik Sigara Dumanı Zararlı Mıdır?

Elektronik sigara, likiti pil ile çalışan düzeneği sayesinde buhara dönüştürülmektedir. Bu buhar tıpkı sigarada olduğu gibi içe çekilir ve dışarıya üflenir. Elektronik sigara likitinde nikotin bulunmaktadır. Sigaradaki gibi diğer zehirli maddeler yoktur. Likitin buhara dönüşmesi sonucunda ortaya çıkan dumanda da kesinlikle kanser yapan herhangi bir madde bulunmamaktadır. Sigarayı bırakma yolları içerisinden elektronik sigarayı tercih ettiğinizde siz ve çevreniz sigaranın zehrinden kurtulmuş olacaksınız. Pasif içici konumundaki yanınızdaki kişiler de elektronik sigara sayesinde çıkan dumandan zehirlenmeyecektir.

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim