• BIST 110.059
  • Altın 174,736
  • Dolar 4,0867
  • Euro 5,0024
  • Kayseri : 6 °C
  • Ankara : 10 °C
  • İstanbul : 16 °C

“TÜRKİYE BAHARINI 3 KASIM 2002'DE YAŞADI"

“TÜRKİYE BAHARINI 3 KASIM 2002'DE YAŞADI"
Milli İradeye Saygı mitinginin üçüncüsünü Kayseri’de düzenleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Bunlar ne diyor 'Duran adam'. Bunlar on yıllar boyunca 'Türke durmak yaraşmaz' deyip tam aksine duruyorlar.
Hala duruyorlar. Hayatları boyunca en iyi yaptıkları şey durmak ve durdurmaktır. Bunlar bizi yıllarca SSK kuyruklarında durdurdular. Bunlar bizi yıllarca eczane, üniversite kapılarında, devlet kapılarında durdurdular" dedi.
Başbakan Erdoğan, “Bu gençlik geleceğine sahip çıkacak hiç endişemiz yok. Gençlik bu ülkede kendisine hizmetkar olan AK Parti iktidarını iyi biliyor. Ne oldu da bunlar yapıldı? Ne yaptık biz size? Bunlar sandık sonucunu hazmedemediler. Bunlar demokrasiyi hazmedemediler. Bak burada bir teyze, ‘Tencere tava dövdünüz CHP’yi sandığa gömdünüz’ diyor. Bu ara tencere tavacılar bayağı para kazandılar. Bunlar biz okumuş insanlarız diyorlar, biz sanatçıyız ve yazarız diyorlar, biz her şeyden anlarız diyorlar. Bizim oyumuzla Kayseri’deki Ahmet’in Mehmet’in oyu bir olmaz diyorlar. Kendilerine halk diyenler şu muhteşem kalabalığa bidon kafalı diyorlar, koyun diyorlar. On yıllar boyunca bunu yaptılar. Eğer öyleyse sende makarna, pirinç dağıt. Taksim meydanında servisleri sermaye çevresi ile siz yaptınız. Diğer zamanlarda da yapmaya devam edin. Eğer bu iş bununla oluyorsa buyurun halledin. On yıllar boyunca boğaza karşı viski içerek sefa sürdüler. Zahide nine bunların analarını ağlattı. İstanbul’da vandalların önlerine geçip yeter artık dedi. Zahide nine dik durdu, eğilmedi tek başına bunu yaptı. O zahide ninenin eli öpülür. Bunlar Zahide nineye nasıl bakıyorlarsa Türk milletine böyle bakıyorlar. Siyasete, ekonomiye, bürokrasiye asla yanaşmayacaksınız dediler. Yoksulunuz yoksul kalacaksınız dediler. Siz koyunsunuz biz sizi güdeceğiz dediler. İşte Anadolu, Trakya bu oyunu bozdu. Kayseri bugün bu oyunu bir kez daha bozdu. Vandalların yakıp yıkmasına bakıp buna Türkiye baharı diyenler var. Türkiye baharı 3 Kasım 2002'de yaşandı. Artık Türkiye baharı yaşıyoruz. Bu güzel ülkeye artık o ağır kış şartları gelmeyecek. Biz Erciyes'in kış şartlarını bile bahara dönüştürdük. Ama bunların kulağı var duymaz. Türkiye 3 Kasım 2002'de statükoya itiraz etti. İmtiyazcılara, hortumculara en güzel cevabı verdi. 3 Kasım 2002'de millet demokrasiye sahip çıktı. Bu yapılan mitingler yolsuzluğa karşı mitingler değil, parti kurmak istiyoruz kurdurmuyorsunuz diyen mitingler değil. Tutturmuşlar Gezi Parkı. Dert başka ve enteresan olan ben o bölgenin çocuğuyum. Beyoğlu'nda doğdum Kasımpaşa'da büyüdüm. Taksim Gezi Parkı'nın ne olduğunu çok iyi bilirim. Tarihini de bilirim. Orada yeşili katleden bir proje yok. İstanbul'da olmayan ama orada olan bir tarihi ayağa kaldıralım, şehir müzesi yapalım istiyoruz. Taksim meydanı bütün araçlar yer altına alınsın, egzoz kokusundan Taksim meydanını kurtaralım diyoruz. Bunları anlamak mümkün değil. Bunların çevrecilik anlayışı bu. Polisin biber gazına hayır ama araçların egzoz gazına evet diyorlar. CHP'nin çöp dağlarından İstanbul'u bu kardeşiniz kurtardı. Bunların hepsi çevre adına yapılan şeyler. Karşıma gelen gruplara bunları hatırlatınca 'Doğru' diyarlar. Biz azınlığın çoğunluğa tahakkümüne eyvallah etmeyiz. Çünkü bu milletin iradesine saygısızlık olur. Millet bir yetki verdiyse onu kullanacaksınız" diye konuştu.
Söz, yetki ve kararın milletin olduğunu belirten Erdoğan, Hiçbir tuzak bunu bozamayacak. Buna gücü yetmez. Hiçbir senaryo bunu bozamaz ve bozamayacak. Uluslar arası medyanın, çetelerin, kuklaları ne yaparsa yapsın Türkiye bu tuzağa düşmeyecek ve gelmeyecektir. Kardeşlerim 3 Kasım’da, 27 Nisan’da, 22 Temmuz’da oyunu bozdunuz. Cumhuriyet mitingleri ve Ergenekon ile kurulan oyunu siz bozdunuz. Danıştay saldırısı oyununu siz bozdunuz. Reyhanlı'da 53 vatandaşımız öldürüldü CHP ne dedi, STK'lar ne kadar üzüldüler. Hiç sesleri çıktı mı? Uluslararası medyanın sesleri çıktı mı? Tezgah başkaydı, ana muhalefet de bunun hesabını verecek. Yeri gelince bunun da hesabını soracağız. 2001 yılında AK Parti'yi kurup yola çıktığımızdan beri 'uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece' 'Durmak yok yola devam' diyoruz. Bunlar ne diyor 'Duran adam'. Bunlar on yıllar boyunca 'Türke durmak yaraşmaz' deyip tam aksine duruyorlar. Hala duruyorlar. Hayatları boyunca en iyi yaptıkları şey durmak ve durdurmaktır. Bunlar bizi yıllarca SSK kuyruklarında durdurdular. Bunlar bizi yıllarca eczane, üniversite kapılarında, devlet kapılarında durdurdular. Gaz kuyruklarında, benzin, ekmek, şeker kuyruklarında bizi durdurdular. Bunların en büyük hayali bütün Türkiye'nin duran adam olması. Milleti durduramayanlar hamdolsun artık kendileri duran adam oldular. Ama biz durmayacağız. 2023'e doğru emin adımlarla ilerleyeceğiz. Bu oyunu da bozacağız. Bu tuzağı da alt üst edeceğiz. Bunlar Gezi Parkı'nı bahane ediyorlar, perdenin arkasında rahatsız oldukları milli irade var."
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim