• BIST 110.932
  • Altın 175,077
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • Kayseri : 6 °C
  • Ankara : 5 °C
  • İstanbul : 11 °C

TÜRKİYE’DE TERÖR ANCAK MİLLİ GÖRÜŞ İLE BİTER

TÜRKİYE’DE TERÖR ANCAK MİLLİ GÖRÜŞ İLE BİTER
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Akkiraz’ın basın açıklaması

Çok değerli basın mensupları

2015 yılını geride bıraktıkve 2016 yılının ilk günleri içerisindeyiz. Ülkemizin karşı karşıya bulunduğu en önemli mesele TERÖR meselesidir. Bu meselenin çözümüne MİLLİ GÖRÜŞ açısından katkıda bulunmak istiyoruz. Katkılarımızı sunmadan önce Türkiye’nin başına TERÖR belasını saran sebeplere göz atmakta fayda vardır. Tedavi için doğru teşhis gereklidir

TEŞHİS

Türkiye’nin başına bela edilenTERÖR meselesinin nedenleriniaraştırmaya 24 Temmuz 1923'te imzalanan Lozan anlaşması ile başlanmasında faydavardır. Çünkü bu anlaşma, Türkiye’de ve İslam coğrafyasında yaşanan TERÖR olaylarının doğum tarihidir. Bu anlaşma ile Türkiye, İslam’dan kopmuş ve batının dayattığıBATIL, ZALİM ve İNKÂRCIZİHNİYETİbenimsemiş, SÖMÜRÜ ve TAHAKKÜM DÜZENİNEgeçmiş, ASİMİLASYONCU, MATERYALİST ve IRKÇI POLİTİKALARI izlemeye başlamıştır. Bu politikalar Türkiye’de, İSLAM kimliğinin parçalanmasına neden olmuştur. Bu anlaşma, SİYONİST emeller içinde olan batının Türkiye için biçtiği bir yıkım gömleğidir ve Türkiye, bu anlaşması ile birlikte bu gömleği giymiştir. Ülkemizi ve bölgemizi tehdit eden TERÖR olayları, BOP planınınbir parçasıdır. BOP ise ABD’nin önderliğinde topyekûn batının arkasında durduğu ve gerçekleşmesi için uğrunda savaştıkları bir şeydir. NATO’NUN İslam’ı ve Müslümanları düşman olarak ilan etmesi bu savaşın bir göstergesidir. İçerde PKK’nın, dışarda PYD ve İŞİD gibi örgütlerin gerçekleştirdiği eylemler, SİYONİZM’İN ve Haçlı ittifakının işini kolaylaştıran faaliyetlerdir. Bu örgütlerin eylemleriyle bölge BOP için müsait hale getirilmek istenmektedir. İçerde terör olaylarının yoğun olarak yaşandığı SUR ve CİZRE gibi ilçelerde Yoğun bir göç olayı yaşanmaktadır.İnsanlarımız mağdur edilmektedir. Bu mağduriyetlerin giderilmesi güvenliğin sağlanması iktidarın temel görevidir.

Terör belasını başımıza saranABD ve Haçlı Batı; bununlaBüyük İsrail’in kurulmasını hedeflemektedir.Bu gerçek kabul edilip görülmeden TERÖR meselesini çözmek imkânsızdır. Çünkü ABD ve Batının teklif ettiği ÇÖZÜM SÜRECİ gibi tez ve politikalar düşmanlık, kin ve nefret içeren şeylerdir ve bunlarla TERÖR çözülemez. Çözülmediği de ortadadır.

TEDAVİ VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Türkiye, geçekten TERÖR olayını çözmek istiyorsa yapması gereken ilk şey, SİYONİST emeller içinde olan ABD, Avrupa Birliği Ülkeleri ve İsrail ile münasebetlerini yeniden gözden geçirmelidir. Ayrıca Türkiye, TERÖRÜ çözmek için fert, toplum ve devlet olarak MİLLİ GÖRÜŞEdönmesigerekir. Türkiye, ADİL DÜZENE geçmeden TERÖR belasından kurtulması imkânsızdır. ADİL DÜZENE geçmek, haramlar ile yönetilen bir Türkiye’den helaller ile yönetilen bir Türkiye’ye geçmek demektir.

Türkiye’yi yönetenler, TERÖRÜ besleyen dış sebepleri bilmekle birlikte, asıl TERÖR belasını başımıza bir ceza olarak musallat eden iç sebepleri de bilmek ve görmek zorundadırlar. TERÖR olayını başımıza bela eden iç sebepleri şöyle sıralamak mümkündür:

1- AB dayatmalarıyla çıkartılan ve ahlak yapımızı tahrip edilen ifsat yasalarıyla Terör çözülmez.

2- Milli Piyango İdaresi, Spor Toto Teşkilatı ve Türkiye Jokey Kulübü vasıtasıyla devlet eliyle oynatılan KUMAR ile terör önlenemez.

3- Geli adaletini bozanFAİZCİ nizamı yürüterek Terör ortadan kaldırılamaz.

4- MATERYALİST EĞİTİMİ yürüterek terör bitmez. Atalarımız: “kork Allahtan korkmayandan” demişler.

 5- Haram ile helalin karıştırıldığı, tüketim ve israfın teşvik edildiği, rüşvetin bir meziyet olarak algılandığı bir ortam ile terör engellenemez.Bu ve benzeri iç sebepler ortadan kaldırılmadan, ülkemizin TERÖR belasından kurtarılması mümkün olmaz.

Milli Görüşçüler ve Saadet Partisiler olarakTERÖRÜ bitirecek ve İÇ BARIŞI sağlayacak şartlar olarak aşağıdaki hususları öneriyoruz.

1-    Milletimiz arasındaki kardeşliğin pekiştirilmesi, birlik ve bütünlüğünün sağlanması için İSLAM kardeşliğinin esas alınması,

2-    Herkese tam ve kâmil manada insan haklarının pazarlıksız bir şekilde temin edilmesi vedoğal insan haklarının teminat altına alınması,

3-    TERÖR meselenin devlet millet kaynaşması yoluyla çözülmesi,

4-    Müspet eğitim seferberliğinin başlatılması, medreselerin ihyası,

5-    Bölgede bir Manevi İlimler Üniversite’sinin Kurulması,

6-    Bütün baskı ve tehditlerin ortadan kaldırılması, güvenliğin sağlanması,

7-    Bölge için maddi ve manevi kalkınma programlarının hazırlanması,

8-    Bölgenin tarım ve hayvancılık potansiyeli en yüksek noktaya taşınması,

9-    Sanayi yatırımlarının teşvik edilmesi ve yaygınlaştırılması,

  • Devlet yatırımlarının artırılması,
    • Özel sektör yatırımını teşvik için uzun vadeli vergi muafiyeti ve arazi tahsisi gibi adımların atılması.

Saadet Partisi, bu meselenin çözümünü Milli Görüşte görmektedir. Unutulmamalıdır ki, Türkiye'nin bütünlüğü esastır. Ve biz tek bir milletiz, İslam milletiyiz.

AB, ABD ve İsrail kaynaklı politikalarda ısrarcı olmak bölgeyi çözülmeye, Türkiye’yi bölünmeye götürür. Milli Görüşün önerdiği teklifler dışında bu meselenin çözüm imkânı da yoktur.Ülkemizi idare edenlerin bu gerçekleri göreceğine olan inancımız tamdır. Ve biz Milli Görüşçüler, Saadet Partililer olarak her türlü katkıyı vermeye hazırız.

Sön sözümüz Türkiye’de TERÖR, ancak MİLLİ GÖRÜŞ ile çözülür.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim