• BIST 94.437
  • Altın 194,212
  • Dolar 4,7316
  • Euro 5,4729
  • Kayseri : 16 °C
  • Ankara : 18 °C
  • İstanbul : 24 °C

ULAŞ HASAR DANIŞMANLIK KAYSERİ'DE AÇILDI

ULAŞ HASAR DANIŞMANLIK KAYSERİ'DE AÇILDI
Ulaş Hasar Yönetim ve Danışmanlık Hizmetleri Kayseri'de açıldı.

Adana Merkezli faaliyet yürüten Ulaş Hasar Danışmanlık, Kayseri'de şube açılışını gerçekleştirdi. 

Murat Tataroğlu tarafından Kayseri'de hizmete sunulan Hasar Yönetimi ve Danışmanlık hizmetleri faaliyetlerine başladı.

Ulaş Hasar Danışmanlık Kayseri İşletme Sahibi Murat Tataroğlu, verdikleri hizmeti şu şekilde anlatıyor:

Trafik Kazası Tazminatı:

Firmamız trafik kazası mağdurlarının zorunlu trafik sigorta veya kaskolarından hak kazandıkları maddi teminatı mağdur adına tüm Türkiye’ye yayılan örgütlü bir yapı içerisinde, tamamen bu konuda uzmanlaşmış sigortacı ve avukatlar vasıtasıyla işlemleri takip ederek ve başlangıçta mağdurdan mahkeme ve avukatlık ücreti talep etmeden kısa sürede sonuçlandırarak mağdura poliçede teminat olarak gösterilen tüm miktarı azami ölçüde sağlamak maksadıyla kurulmuş ve faaliyetine devam etmektedir.

Ölüm (Vefat) Tazminatı:

Trafik kazalarında vefat eden kişilerin yakınları için, kazaya karışan kusurlu aracın trafik sigortasından, poliçede belirlenmiş rakamdan vefat tazminatı alınması amacıyla, bünyesinde bulunan ve mahkemelere bu konuda bilirkişilik hizmeti veren BİLİRKİŞİLERE, mağdurların hak ettikleri tazminat miktarlarına yönelik Aktüeryal (tazminat hesabı) hesaplama yaptırır ve daha sonra bu miktarların sigorta şirketlerinden tahsiline aracılık eder.

 Sakatlanma Tazminatı:

Geçirdikleri trafik kazası sonucu Sakatlanan ‘’ Organ yitimi, Organ zayıflaması, ve beden gücü kaybı ’’ olan tam iyileşmeyen ve tam teşekküllü devlet hastanelerinden sakatlık oranını gösterir sağlık kurulu raporu alabilecek konumda olan kazazedelerin, bu maddi zararlarını yine kazaya karışan kusurlu araçların trafik sigortacılarından, kazanın olduğu tarihte geçerli bulunan poliçe limitlerinin maksimum düzeyinde talep ve tahsil ediyoruz.Bakiye hak doğmuşsa bu araçların malik ve sürücülerine karşı açılacak davaları koordine ediyoruz.

Ağır Yaralanma Tazminatı:

Geçirdikleri trafik kazası sonucu yaralanan, ancak tedavi görmesine rağmen tam iyileşmeyen ve tam teşekküllü devlet hastanelerinden sakatlık oranını gösterir sağlık kurulu raporu alabilecek konumda olan kazazedelerin, bu maddi zararlarını yine kazaya karışan kusurlu araçların trafik sigortacılarından, kazanın olduğu tarihte geçerli bulunan poliçe limitlerinin maksimum düzeyinde talep ve tahsil ediyoruz.Bakiye hak doğmuşsa bu araçların malik ve sürücülerine karşı açılacak davaları koordine ediyoruz.

İş Kazaları Tazminatı:

Firmamız uzaman kadrosu ve hukukçuları ile iş kazası sonucunda mağdur olan işçilerin haklarının en kısa sürede alınması ve mağduriyetlerinin gerek uzlaşma gerekse dava yolu ile giderilmesini amaçlamıştır. Yine bu kapsamda işçi işveren arasında yaşanan tüm hukuksal sorunlarda firmamız uzmanlarınca kısa sürece çözüme kavuşturulmaktadır.

Mağdur Hakları Konusunda Açıklama Yapan Murat Tataroğlu: Trafik kazalarında yaralanan, sakat kalan veya vefat eden kişilerin mirasçılarının ne gibi maddi hakları olduğu konusundan da kısaca bahsedelim. Bu hususta en önemli yasal dayanak 13.10.1983 tarih 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu (KYTK)’dur. Bu kanun gereği motorlu araç sahibi herkes aracı için her yıl Zorunlu Mali Mesuliyet Sigorta Poliçesi düzenlemek zorundadır. Bu poliçenin yaptırılmaması durumunda araç bağlanır ve trafik cezası kesilir. Ancak poliçenin asıl önemi kaza vukuunda araç sahibi ve kusurlu sürücüsünü yüz binlerce TL tazminat külfetinden korumasıyla ortaya çıkıyor. Bu arada Trafik kazası durumunda aracın kendi maddi hasarını tazmin etme amacına dönük olan kasko poliçeleri ile bahsettiğimiz zorunlu trafik poliçesini de ayırmak gerektiğini hatırlatalım.

3 TEMEL KORUMA TEMİNATI Zorunlu Mali Mesuliyet Sigorta poliçelerinde düzenlenmiş olan 3 temel koruma teminatı vardır: Vefat, maluliyet ve tedavi.

Bu her üç teminatın limitleri de 1.3.2015 tarihi itibarıyla kişi başına 300.000 TL’ye yükseltilmiştir.

ZAMAN AŞIMI SÜRESİ

Son olarak, bu taleplerin de bir zaman aşımı süresine tabi olduğunu belirtmekte fayda var. Mağdurların, hak kaybına uğramaması için taleplerini süresi içinde ilgili şirket veya kuruma iletmesi gerekmektedir.

Ülkemizde meydana gelen trafik kazalarından dolayı geride kalan pek çok mağdur insanımızın eş ve çocuklarının oldukları, bu haklardan habersiz bir şekilde mağduriyetlerinin devam ettiği de ne yazık ki ayrı bir gerçek.

Kaza Tazminat Talebinizi bize iletiniz, sizin için gerekenleri yapalım. Üstelik tazminatınız elinize geçene kadar hiçbir ücret talep etmeden.

Trafik Kazaları, İş Kazaları, Deniz Kazaları, Uçak Kazaları, Tren Kazaları gibi olaylarda en büyük destekçiniz Ulaş Hasar Danışmanlık...

Adres: Kiçikapı Mahallesi Kiçikapı Caddesi Zeki Bey İş Merkezi Kat: 4

İletişim: 0352 221 3997

Gsm:0543 334 6627

 

sskk.png

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim