• BIST 110.932
  • Altın 175,132
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • Kayseri : 11 °C
  • Ankara : 13 °C
  • İstanbul : 15 °C

ULU ÖNDER ATATÜRK’ÜN ÖLÜMÜNÜN 73.YILDÖNÜMÜ PROGRAMI

ULU ÖNDER ATATÜRK’ÜN ÖLÜMÜNÜN  73.YILDÖNÜMÜ PROGRAMI
10 KASIM 2011 PERŞEMBESaat 08.40 Cumhuriyet Meydanı– Atatürk Anıtına Çelenklerin Sunulması.– Saygı Duruşu.– İstiklal Marşı Eşliğinde Şanlı Bayrağımızın Göndere Çekilmesi ve Yarıya İndirilmesi.Saat 09.30 İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tiyatr
ETKİNLİKLER09-10 KASIM 2011 TARİHLERİNDE :
SAAT :

…… ATATÜRK’Ü ANMA TIRMANIŞI VE SLAYT GÖSTERİSİ.
YER: Tekir Yaylası – Erciyes Dağı.


10 KASIM 2011 PERŞEMBE :
SAAT :

10.00 ERCİYES ÜNİVERSİTESİNCE DÜZENLENEN YRD. DOÇ. DR. SERDAR SAKİN’İN SUNACAĞI “ATATÜRK’ÜN SOFRASI” KONULU PANEL.


15.30 ATATÜRK İLE İLGİLİ RESİM SERGİSİ.
YER: Atatürk Evi Müzesi Galeri Salonu.


……. KURUM VE KURULUŞLAR, TOPLU PERSONELİ BULUNAN İŞYERLERİ VE OKULLAR TARAFINDAN HAZIRLANAN ANMA PROGRAMLARI.


11 KASIM 2011 CUMA :
SAAT :

13.00 ATATÜRK’Ü ANMA ATLETİZM YARIŞMASI.
YER: Esentepe Mahallesi Kros Koşu Alanı.


13.30 ATATÜRK’Ü ANMA GÜREŞ MÜSABAKASI.
YER: Güreş Eğitim Merkezi-Talas.


15.00 ATATÜRK’Ü ANMA ATLETİZM YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ.
YER: Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Pisti.


16.00 ATATÜRK’Ü ANMA GÜREŞ MÜSABAKASI ÖDÜL TÖRENİ.
YER: Güreş Eğitim Merkezi-Talas.


10–16 KASIM 2011 TARİHLERİ ARASI :
SAAT :

……. OKULLARIMIZDA ATATÜRK KONULU RESİM–ŞİİR–KOMPOZİSYON
YARIŞMALARI VE RESİM SERGİLERİ.


ÖN HAZIRLIKLAR

1–10–16 Kasım 2011 tarihlerini kapsayan “Atatürk Haftası” boyunca bütün kamu kurum ve kuruluşları Atatürk köşeleri düzenleyeceklerdir.
2–Resmi ve özel kuruluşlara ait binaların dış ve iç yüzeylerine Atatürk’ün özdeyişlerinin yazılı olduğu dövizler, Atatürk posterleri ve bayraklar asılacaktır.
3–İşyerleri ve mağazalar haftanın özelliğine uygun vitrin düzenlemeleri yapabilirler.
4–Törenin yapılacağı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tiyatro Salonu (Büyük Salon) Provalar için 1–3–5–8–9 Kasım 2011, Anma Programı için 10 Kasım 2011 tarihlerinde hazır tutulacaktır.


ÇELENK SUNMA TÖRENİ

1–Çelenk Sunma Töreni 10 Kasım 2011 Perşembe günü saat 08.30’da Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde yapılacaktır.

2– Kutlama programının son sayfasında yer alan “ÇELENKLERİN PROTOKOL SIRASI”nda adı geçen kurum ve kuruluşlar; “Resmi Bayramlar ve Anma Günlerinde, Anıtlara Konulacak Çelenklerin Hazırlanma, Taşınma ve Sunulması Hakkındaki Yönetmelik” hükümlerine uygun olarak hazırlattıkları çelenkleri; düzgün kıyafetli, koyu renkli takım elbiseli ve kravatlı iki kişi tarafından taşıtacaklardır. Yönetmeliğe aykırı çelenk ve taşıyıcılar Emniyet Müdürlüğü görevlilerince kortejden çıkarılacaktır.

3– Çelenkler, saat 08.40’tan itibaren “ÇELENKLERİN PROTOKOL SIRASI”na göre doğrudan kurum ve kuruluşların amirleri tarafından Atatürk Anıtı’na sunulacaktır.

NOT: Çelenklerin anıta sunulması ile ilgili olarak; “Resmi Bayramlar ve Anma Günlerinde, Anıtlara Konulacak Çelenklerin Hazırlanma, Taşınma ve Sunulması Hakkındaki Yönetmelik”in Saygı Duruşu başlıklı 22. maddesinin 1. paragrafı (Madde 22–Çelenk taşıyıcıları, sunuştan sonra anıt önünü hemen terketmekle yükümlüdürler.) hükmü gereği, çelenk taşıyıcılar kurum/kuruluş çelengini anıt önüne bıraktıktan sonra anıt önünü hemen terk edecekler, anıta selam yalnızca makam sahibince yapılacaktır.

4–Saat 9’u 5 geçe siren sesi ile birlikte iki dakikalık saygı duruşunu takiben Büyükşehir Belediye Bandosu ile birlikte İstiklâl Marşı eşliğinde Şanlı Bayrağımız hızlı bir şekilde direğe çekilecek ve İstiklâl Marşı’nın ikinci kıtasının söylenmesi süresince ağır ağır yarıya indirilecektir. İstiklâl Marşı’nın bitimi ve tören yöneticisinin “rahat” komutu ile Bayrak Töreni tamamlanacaktır.

5–Çelenk sunma töreninin ardından İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tiyatro Salonunda (Büyük Salon) Atatürk’ü Anma Programı izlenecektir.

6– Anıta sunulan çelenkler, 11 Kasım 2011 Cuma günü en geç saat 10.00’a kadar çelengi koyan kurum/kuruluş tarafından Anıt önünden kaldırılacaktır.


ATATÜRK’Ü ANMA PROGRAMI

1–Atatürk’ü Anma Programı Saat 09.30’da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tiyatro Salonunda (Büyük Salon) yapılacaktır.

2–Atatürk’ü Anma Gününde, Kocasinan Arif Molu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Öğretmen ve Öğrencilerinin hazırlamış olduğu program sunulacaktır.

3–Programa okullardan belirli sayıda öğrenci grubu ile birlikte, resmi kurum ve kuruluşların daire amirleri katılacaklardır.

GÖREV VE SORUMLULUKLAR

Garnizon Komutanlığı:

1–Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı Önünde yapılacak Çelenk Sunma Töreninde Tören Mangasının hazır bulundurulması.
2–İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tiyatro Salonunda (Büyük Salon) yapılacak 10 Kasım Törenini izlemeye gelecek askeri personelin koordinasyonunun sağlanması.

Büyükşehir Belediye Başkanlığı:

1–Çelenk sunma töreninde; ses yayın cihazının kurulması ile konuşma kürsüsü, Bando ve göndere çekilecek bayrağın Anıt önünde hazır bulundurulması.
2–Cumhuriyet Meydanı ve Kalenin Bayrak ve Atatürk posterleriyle süslenmesi.
3–İşyerlerinin süslenmesi ile ilgili denetimlerin yapılması.
4–Eski Tören Alanı Atatürk Heykeli yanındaki bayrak ile Kale surlarındaki bayrağın, saygı duruşunun bitiminde okunacak İstiklal Marşının başlamasıyla birlikte ağır ağır yarıya indirilmesi için birer personel görevlendirilmesi, görevlendirilecek personellerin aynı gün söz konusu bayrakları, gün batımında yeniden göndere çekmesi.
5–Tören alanının temizliğinin erkenden yapılması.

İl Emniyet Müdürlüğü:

1–10 Kasım 2011 Perşembe günü yapılacak olan Çelenk Sunma Töreninde, çelenklerin Yönetmeliğine uygunluğu yönünden kontrolü ile düzeninin sağlanması, çelenk taşıyıcıların kılık ve kıyafetleri düzgün olmadığı takdirde alana alınmaması, ayrıca çelenklerin muhafazası için polis memurları görevlendirilmesi, Cumhuriyet Meydanında trafik akışının kontrolü ile güvenlik tedbirleri alınması,
2–Cumhuriyet Meydanında ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tiyatro Salonunda saat 08.00’den itibaren gerekli emniyet tedbirlerinin alınması,
3–Prova günlerinde ve Atatürk’ü Anma Programı ile hafta boyunca yapılacak tüm etkinliklerde gerekli emniyet–trafik tedbirlerinin alınması,
4–10 Kasımda ulusal yas nedeniyle İstiklâl Marşı eşliğinde direğin yarısına kadar indirilen Tören alanındaki Bayrağın, gün batımında görevli Emniyet Müdürlüğü personeli tarafından törensiz olarak göndere çekilmesi,

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü:

Atatürk’ü Anma Haftasında gerçekleştirilecek etkinliklerde, tüm organizasyonun yapılması ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi için gerekli tüm tedbirlerin alınması.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü:

10 Kasım 2011 Perşembe günü saat 09.05’te iki dakika sürecek saygı duruşu süresince Siren çalınması.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü:

1–Çelenk Sunma Töreninde sunuculuk görevini yapmak üzere bir öğretmen görevlendirilmesi.
2–Çelenk Sunma Töreninin tertip ve düzeni sağlamak üzere İl Tören Koordinatörü sorumluluğunda yeterli sayıda Beden Eğitimi öğretmeni görevlendirilmesi.
3–Çelenk Sunma Törenine katılacak Kocasinan ve Melikgazi ilçelerine bağlı liselerden 200 öğrenci ile diğer tüm katılımcıların saat 08.15’de Tören Alanındaki yerlerini almalarının sağlanması.
4–Çelenk Sunma Töreninde tüm liselerin bayrak–flamalarının; görevlendirilecek Beden Eğitimi öğretmenleri sorumluluğunda 08:15’de tören alanındaki yerlerini almalarının sağlanması.
5–Göndere bayrak çekme görevinin İl İzci Kurulu Başkanlığının sorumluluğunda izciler tarafından yerine getirilmesi. (10 Kasımda ulusal yas nedeniyle İstiklâl Marşı eşliğinde direğin yarısına kadar indirilen Bayrak, gün batımında görevli Emniyet Müdürlüğü personeli tarafından törensiz olarak göndere çekilecektir.)
6–Çelenk Sunma Töreninde; çelenklerin sunumunun koordinesinin iki beden eğitimi öğretmeni tarafından yapılması.
7–İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tiyatro Salonunda (Büyük Salon) yapılacak 10 Kasım Töreni ile ilgili tüm organizasyondan İl Milli Eğitim Müdürlüğünün sorumlu olması.

İl Sağlık Müdürlüğü:

1–10 Kasım 2011 Perşembe günü çelenk sunma töreninde ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tiyatro Salonunda (Büyük Salon) yapılacak olan program süresince bir adet A1 tipi acil yardım ambulansı hazır bulundurulması.
2– Prova günlerinde ve hafta boyunca yapılacak tüm etkinliklerde gerekli sağlık tedbirlerinin alınması.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü:

1–İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tiyatro Salonu (Büyük Salon) nun, Anma Töreni ve 1–3–5–8–9 Kasım 2011 tarihlerinde provalar için hazır bulundurulmasının sağlanması.
2–Atatürk Evi Müzesinin hafta süresince ziyarete açık tutulması.
3–10 Kasım 2011 Perşembe günü saat 15.30’da, Atatürk Evi Müzesi Galeri Salonunda, Atatürk ile ilgili resim sergisi düzenlenmesi.


DİĞER HUSUSLAR

Valilik binası önündeki ve tüm kamu kurum kuruluşlarındaki gönder bayraklarının, 10 Kasım 2011 Perşembe günü saat 9’u 5 geçe yarıya indirilmesi ve aynı gün söz konusu bayrağın gün batımında yeniden göndere çekilmesi için bir personel görevlendirilecektir.

Bu program ilgililer için emir, sayın halkımıza davetiye yerine geçerlidir.ANMA KOMİTESİ

ÇELENKLERİN PROTOKOL SIRASI1. KAYSERİ VALİLİĞİ

2. GARNİZON KOMUTANLIĞI

3. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI

4. CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI

5. BÖLGE İDARE MAHKEMESİ BAŞKANLIĞI

6. ÜNİVERSİTE REKTÖRLÜKLERİ
• ERCİYES ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ
• ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ
• MELİKŞAH ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ
• NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

7. BARO BAŞKANLIĞI

8. İKTİDAR PARTİSİ, ANA MUHALEFET PARTİSİ VE TBMM’DE GRUBU BULUNAN DİĞER PARTİLERİN İL BAŞKANLARI

• İKTİDAR PARTİSİ
 ADALET VE KALKINMA PARTİSİ İL BAŞKANLIĞI

• ANA MUHALEFET PARTİSİ
 CUMHURİYET HALK PARTİSİ İL BAŞKANLIĞI

• TBMM’DE GRUBU BULUNAN DİĞER PARTİLER
 MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ İL BAŞKANLIĞI

9. TBMM’DE GRUBU BULUNMAYAN SİYASİ PARTİ İL BAŞKANLIKLARI

10. RESMİ – ÖZEL BANKALAR

11. MESLEK KURULUŞLARI

12. KAMU YARARINA ÇALIŞAN DERNEKLER VE VAKIFLAR.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim