• BIST 89.764
  • Altın 145,477
  • Dolar 3,6255
  • Euro 3,9111
  • Kayseri : 6 °C
  • Ankara : 12 °C
  • İstanbul : 9 °C

VALİ ŞERİF YILMAZ KAYSERİ’YE GELİYOR

VALİ ŞERİF YILMAZ KAYSERİ’YE GELİYOR
Bakanlar Kurulu’nun 1 Ağustos 2012 tarihli kararı doğrultusunda Kayseri Valiliği görevine atanan Vali Şerif Yılmaz’ın yarın Kayseri’ye geleceği öğrenildi.
Tokat’ta üç yıldır görev yapan Şerif Yılmaz, Bakanlar Kurulu’nun kararı sonrasında 5 yıldır Kayseri Valiliği’ni yürüten Vali Mevlüt Bilici’nin yerine Kayseri Valiliği’ne atandı.
Yarın Kayseri’de olması beklenen Vali Şerif Yılmaz’ın öz geçmişi şu şekilde:
“4 Mayıs 1962 tarihinde Manisa İli Turgutlu İlçesinde doğdu. İlköğrenimini Turgutlu Bozkır Köyü İlkokulunda, Ortaöğrenimini Uşak Ömer Bedrettin Uşaklıgil Ortaokulunda, Lise öğrenimini Manisa Lisesinde tamamlamıştır. 1981 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine girerek 1985 yılında mezun olmuştur. 08.11.1985- 17.11.1986 tarihleri arasında İstanbul Barosunda Avukatlık Stajını yapmıştır. 29.05.1986 tarihinde Uşak Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başlamıştır. 3 yıllık Kaymakam Adaylığı döneminde “Bilgilerini artırmak ve uygulamaları yerinde görmek” üzere 1987-1988 yılları arasında 1 yıl süreyle İngiltere’ye gönderilmiştir. İngiltere’de bulunduğu esnada İngiltere Kamu Yönetimiyle ilgili inceleme ve araştırmalarda bulunmuştur. Kaymakam Adaylığı döneminde Uşak-Banaz ve Bolu-Mudurnu Kaymakam Vekillikleri yapmış ve 74.Dönem Kaymakamlık Kursunu başarı ile tamamlayarak Azdavay Kaymakamlığına atanmıştır. 19.06.1989-02.09.1990 tarihleri arasında Kastamonu-Azdavay Kaymakamlığı, 04.09.1990-14.09.1992 tarihleri arasında Muş-Varto Kaymakamlığı, 25.09.1992-14.04.1993 tarihleri arasında Bitlis Vali Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş, 14.04.1993-31.05.1993 tarihleri arasında askerlik görevini ifa etmiştir. Askerlik sonrası tekrar Bitlis Vali Yardımcılığına başlamış ve 17.08.1994 tarihine kadar bu görevde bulunmuştur. 31.08.1994-21.08.1998 tarihleri arasında Uşak-Karahallı Kaymakamlığı, 01.09.1998-17.10.2000 tarihleri arasında Kilis Vali Yardımcılığı, 31.10.2000-17.10.2001 tarihleri arasında Van Vali Yardımcılığı, 30.10.2001-28.09.2004 tarihleri arasında Çanakkale Vali Yardımcılığı görevlerinde bulunduktan sonra 12.10.2004 tarihinde İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliğine atanmış olup, 02.09.2005 tarihine kadar bu görevde bulunmuştur. 02.09.2005-03.10.2005 tarihleri arasında Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, 03.10.2005-22.07.2007 tarihleri arasında Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, 22.07.2007-05.08.2008 tarihleri arasında Personel Genel Müdür Yardımcısı Vekilliği, 05.08.2008-07.09.2009 tarihleri arasında Personel Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunduktan sonra 29.08.2009 tarih ve 2009/15395 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Tokat Valisi olarak atanmıştır. Evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.”
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim