• BIST 110.932
  • Altın 175,132
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • Kayseri : 4 °C
  • Ankara : 11 °C
  • İstanbul : 16 °C

YOLİŞ BASIN BİLDİRİSİ

YOLİŞ BASIN BİLDİRİSİ
www.kayserinews.com facebook begen yapın haberi paylasın.4 yıldır süren ve son 3 aydır artan üyelerimize karşı yapılan baskı ve zulüm, son olarak ta 10 gün önce Kayseri İl Özel İdare Genel Sekreteri Mustafa ATSIZ’ın Televizyona çıkarak Kayseri kamu
bugün itibariyle işçi sayımız 3 95 nasıl 110 işçiyle yapıyormuş onu anlamış değiliz. Bunu mutlaka açıklar sayın genel sekreter.60 işçiyle kar mücadelesi verdiğinden bahsediyor evet bunda doğru ama herkesin olmaz dediği ve yağan 10 cm karı nasıl açtık diye televizyonda anlatışını dinleyince dehşete düştüm.Kar mücadelesi uzmanlık isteyen bir mücadeledir. Kendisi greyder operatörünü okula gönderip hayatında hiç greydere binmemiş işçileri seni ilçeye sürerim diye tehdit ve şantajla greyder sürdürmeye çalışmak nasıl bir idarecilik anlayışıdır.mesai saati belli olmayan devamlılık gerektiren kar mücadelesi çalışmasına ahçı göndermeyerek üyelerimizi köy muhtarlarına ve köylünün insafına bırakmak nasıl bir idarecilik anlayışıdır. Eminimki bütün köylülerimiz misafirperverdir ama sen gönderdiğin işçinin yemeğini ve barınmasını düşünmek zorundasın hem sözleşmemiz gereği hemde insani düşüncenin gereğidir. Bu konuyu bölge çalışma il müdürlüğüne dilekçeyle başvurduk inşallah en kısa zamanda ordan cevap alınca nasıl evler nasıl mutfaklar açtığını sizlerle paylaşacağız. Aslında burada her ilçenin siyasi parti ayrımı yapmadan meclis üyelerine seslenmek istiyorum lütfen bu kiralanan evleri bir görün. Unutmayınki ordaki köylülerimiz sizleri haklarını korumak için seçti ve bu işçilerde sizi seçen köylülere hizmet için ordalar. Sizin temsil ettiğiniz genel sekretermi yoksa bizmi yalan söylüyoruz anlayın. Şu an bütün ilçelerdeki bakımevlerimiz onun talimatıyla kapatılıp bakımevlerimize birkaç km uzakta evler kiralandı. Bununlada tasarruf ettik diye anlatıyor bu tasarruf nasıl olmuş evlere sezonluk kiralarını verdi ve bakımevleri boş duruyor verilen paralar kendi şahsi parasımı yoksa özel idarenin parasımı dır. Madem çok tasarruf yapmayı seven bir genel sekretersin lüks yaşantından dolayı daireye olan masraflarından altını çiziyorum daireden karşıladığın masraflarından tasarruf edersen bizede örnek olursun…
Şu anda genel sekreterliğe muhtarlarımız sıkıntılarını anlatmaya gelemiyorlar. Gelen muhtarlarımızda dairede şov yapmakla yada başka bir şekilde muamele görüyorlar eğer gerekirse köy köy dolaşıp muhtarlarımızın sorunlarını ve isteklerini dosya haline getirip sayın başbakanımıza ve sayın cumhurbaşkanımıza iletilmesini sağlayacağız.
1 ay kadar önce yine ilçelere işçilerimiz sürgün edildi. Dairede 15 greyder varken ve şu an operatör açığı varken nasıl oluyorda ilçelerde milli eğitimde hademelik yapmaya gönderilir. Buradan ilçe milli eğitim müdürlerini ve ilçelerde bizim üyelerimizin görevlendirildiği okul müdürlerimize seslenmek istiyorum. İl özel idarden görevlendirilirken yuvarlak yazılarla il özel idareler kanunun 6. Maddesine göre görevledirilmişlerdir. 6. Maddeyi gerçekten okursanız orda bakım ve onarım denmekte ve görevlendirilen işçilerimiz pozisyonlu işçilerdir bizim sözleşmemize göre pozisyon dışı çalıştırmak suçtur. Burada kanuni hakkımızı arayacak olup,ilçe milli eğitim müdürlerinden ve okul müdürlerinden beklentimiz bunların yardımcı hizmetli pozisyonunda çalıştırılıp çalıştırılmayacağı görevlendiren kurum yani il özel idare genel sekreterliğinden görüş almalarıdır.Atölye ustalarını okullara gönderip atölyeyi kapatmanın altında yatan zihniyet nedir. Kimlere nasıl bu daireyi peşkeş çekecektir. Şöförleri gönderip benim şöför açığım var diyerek araçları gal etmenin mantığı nedir. Bu kadar özelleştirme meraklısı bir genel sekreter neden o zaman kendi villanı yaptırırken dairenin araç ve gereçlerini operatör ve şöförlerini çalıştırdın hala onu anlamakta güçlük çekiyoruz.
1 yıl önce olduğu gibi yine sözleşmede tıkandık. Tek sorumlusu sayın atsızdır. Bu tavrı kayserideki bütün kurum ve kuruluşlada kavgalı olmasına sebeptir. Kendi egosu ve uzlaşmaktan konuşmaktan uzak tavrıyla yine bir çıkmaza gidiyoruz. Öyleki kendisine bir çok kez söylememize rağmen burası çok değerli cumhurbaşkanımızın memleketi burada bu tip tavırlar hoş değil biz bütün türkiyede ne oluyorsa onlardan fazla bişey istemiyoruz dememize rağmen her konuyu konuşup anlaşmak yerine mahkemeye götüren ve son 1 yılda açılan davalarda sadece 1 tanesi 2. Celsede bitti diğerleri tamamen 1. Celsede lehimize bitmesine rağmen tutumu hep aynı olmakta. Son 4 yıldır bu daire ne kadar avukatlık ücreti ödemiştir. Keşke aynı tasarrufu bu davaları açarken düşünseniz sayın atsız bu dava ücretlerinin 10’da birini cebinden ödesen yine aynı davaları açabilirmiydin. Burada yine yük sayın valimize ve il genel meclisimize düşmektedir. Sayın atsız yine her zamanki gibi bir olumsuzluk içerisinde ben napayım ben Valilinin görevlendirdiği bir bürokratım yada meclisin verdiği karar yapacak bişey yok diyerek kendini kenara çekmez inşallah. Hatırlarsanız 8 ay önce sözleşme tıkandığı zaman Tühise üyelikte benim yapacak bir şeyim yok meclisin verdiği karar demişti sen meclise Tühis üyeliği 200 bin lira diyerek yönlendirirsen onlarda haklı olarak üye olmamıştı. Sözleşme imzalaması geçikip biz grev kararı alınca ben sayın valimizin görevlendirdiği bir bürokratım diyende kendisi değilmiydi.
Yol iş sendikası 70 binden fazla üyesi olan bir sendikadır. Nasıl ağrıda edirnedeki üyelerimizin sıkıntısı bizim sıkıntımızsa diğer illerle organizeli bir şekilde 10 binlerin katıldığı bir mitingi ocak ayı içinde düzenlemeye çalışacağız .her ne kadar sayın cumhurbaşkanımızın şehrinde böyle bir eylem yapmak bize zul gelsede sayın atsızın tavrı uzlaşmaz tutumu ve kamuoyunu isteyerek yanıltması ve daha büyük olumsuz sonuçlar olmadan böyle bir karar almak mecburiyetinde kaldık.
SAYGILARIMLA


NURETTİN HÜDAİ DENEME
T.YOL-İŞ SENDİKASI KAYSERİ 2 NOLU
ŞUBE GENEL SEKRETERİ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39 | Haber Yazılımı: CM Bilişim