• BIST 8006.99
  • Altın 1681.197
  • Dolar 27.1639
  • Euro 28.9385
  • Kayseri 29 °C
  • Ankara 29 °C
  • İstanbul 26 °C

AK Parti iktidarda kendileri Allah kitap diyor bizi uyutuyorlar?

AK Parti iktidarda kendileri Allah kitap diyor bizi uyutuyorlar?
Bu konu böyle değil ama böyle konuşuluyor bizim de görevimiz bunu anlatmak.

SİNAN BURHAN

YENİ AKİT KÖŞE YAZISI

İslam’a karşı küresel saldırı var. İsveç ve Danimarka’da Kur’an-ı Kerim’in devlet izni ile yakılması bunun en somut göstergesidir. Küfür tek millettir. Cenab-ı Hakk buyuruyor ki “Hristiyan ve Yahudileri dost edinmeyiniz. Onlar sizden asla razı olmaz. Ta ki siz onların dinine girinceye kadar” ayeti kerimesi evrensel bir mesaj ortaya koyuyor. 

Bu ayet bir gerçeği ortaya koyuyor. Başka dinlere düşman olmayı emretmiyor. Farkındalık ortaya koyuyor. Yoksa Leküm diniküm veliyedin ayetini nereye koyacağız. Sizin dininiz size bizim dinimi bize ilkesini yine kitabımız ortaya koyuyor. Bir Müslüman hiçbir inanca hakaret etmez. Düşman olmaz. Ancak batıl ve küfürle mücadele Müslüman’ın temel görevidir. Bizler bu dünyaya gelişigüzel atılmış, ya da gelmiş insanlar değiliz. 

İslam barış ve esenlik demektir. Ancak bir yerden sonra kendi hukukumuzu korumak gibi ilahi bir sorumluluğumuz var. Ha sen dersen ki ben bu işte yokum paşa gönlün bilir. Ama gerçekte ilahi ilke hayat iman ve cihattır. 

Dış dünyada başlayan karalama kampanyası ülkemize de sirayet etmiş gözüküyor. Küresel Siyonizm’in yerli aparatları son günlerde din adamları üzerinden bazı tartışmalar yapıyorlar. Yine AK Parti üzerinden İslam’ı sorguluyorlar. AK Parti eşittir İslam değildir. AK Parti olsa olsa İslam’a hizmet etmeyi şiar edinmiş, ilke edinmiş bir partidir. Zaten Ak Parti programını oluştururken muhafazakâr demokratlık ilkesini dikkate almıştır. Kendisini dindar ya da İslamcı bir parti olarak değil merkez bir parti olarak tanımlamıştır. Olması gereken de budur. Kimse dört dörtlük değildir. İnsanların yaptığı hatalar İslam’a zarar verir ve veriyor da. 

Seçim bitti. Daha dün demokrat, özgürlükçü kesilen helalleşmeden bahseden siyasiler, gazeteciler, sivil toplum örgütleri şimdi akşam sabah ayet eleştirisi, hadis eleştirisi, din adamları eleştirisi yapıyorlar. 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, LGBT’cileri eleştirdi diye hedef haline geliyor. Kardeşim lamı cimi yok. Ne dinen ne de ahlaken LGBT’yi savunmak mümkün değildir. Birilerine yaranmak adına İslam’ın bu temel gerçeğini değiştiremeyiz. Öte yandan LGBT’li bireylerin de bu topraklarda onların da yaşama hakkı vardır. Sorun LGBT’nin küresel bir dayatma projesi olmasıdır. Bir toplum yok etmek, aileyi ortadan kaldırmak için desteklen küresel batıl bir projedir. 

Bir başka İslam alimi faiz haramdır diyor. Linç yiyor. Kardeşim faiz haramdır. Nokta. Piyasa koşulları, küresel rekabet ayrı bir mevzu. O konularda farklı düşünenler olabilir. Bilimsel gerçekler, ekonomi ilmi dikkate alınabilir ancak faiz helaldir denilemez. Nasıl biz onlara karışmıyorsak onlar da bize karışmaz, karışamaz. 

Bir başka hoca, kız ve erkek aynı sınıfta okuması doğru değildir diyor. Ne var bunda. Elbette görüşünü dile getirecek. Kıyamet kopuyor. Çık sende kız ve erkek bir arada olsun de. Bana dayatma yapamazsın. Sen benim tepemde terör estiremezsin. 

Son dönemde ekonomideki dalgalanmalar, yapılan zamlar milletimizi yordu ve kızdırdı. Bazıları bilerek ve isteyerek bu zamları da İslam’a yüklüyorlar. Çünkü iktidarda onlara göre İslamcı bir parti var. Peygamber efendimiz fakirlik küfre en yakın nokta buyurdu. Sıkıntı zamanlarında bazı uygulamalar göze çok batar. Bu dönemlerde milletle iyi iletişim kurmak gerekir. Millet gibi yaşamak ve düşünmek gerekir. Bazı vatandaşlar diyor ki; AK Parti iktidarda kendileri Allah kitap diyor bizi uyutuyorlar. Bu konu böyle değil ama böyle konuşuluyor bizim de görevimiz bunu anlatmak. 

Halk fakirliği hissediyorsa bizim de hissetmemiz lazım. Halkımızın bir kısmı, onların bir eli yağda bir eli balda diyebilir. Bakın hayat pahalılığı var. Bakın çift maaş alanlar var. Bakın bunlar zengin oluyor biz geçinemiyoruz diyorlar. Vatandaşlarımızın bu  eleştirileri üzerinden hareketle biri bin yapanlar var. Bu algı çalışmasıdır. Bu küresel bir projedir. AK Parti’yi eleştiren CHP’lilerin kendi ellerindeki belediyeleri nasıl yağmaladığını biz biliyoruz. Ancak biz kötülükte yarışamayız. Biz iyilikte yarışan bir milletiz. 

Haksız zengin olanlar olabilir. Vebali kendi boyunlarınadır. Ayrıca hukukun konusudur. Ancak bu şahsın günahıdır. Parti ya da İslam’ın günahı değildir. Ekonomik krizi fırsat bilip hem Ak Partiyi yıpratmak hem de İslam’ı yıpratmak istiyorlar. Bu konuda uyanık olalım. Ayrıca “Bir Müslüman komşusu açken tok yatan bizden değildir” hadisini gerçek anlamda yaşamıyorsa manen iflas etmiştir. Yine bir başka uyarım, AK Parti yönetimi, parti ile İslam arasını net bir biçimde ayırmalıdır. Aksi takdirde yapılan bazı hatalar İslam’a yazılıyor. Vebali büyüktür.

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39