• BIST 91.074
  • Altın 214,620
  • Dolar 5,3448
  • Euro 6,0757
  • Kayseri 8 °C
  • Ankara 6 °C
  • İstanbul 7 °C

AKKIŞLA 5 YILDA BAŞKAN ERGÜL İLE BÜYÜK DEĞİŞİM YAŞADI

AKKIŞLA 5 YILDA BAŞKAN ERGÜL İLE BÜYÜK DEĞİŞİM YAŞADI
Akkışla, Belediye Başkanı Ali Ergül ile büyük bir değişim yaşadı.Kayseri'nin Akkışla ilçesinde imece usulü yaptırılan Millet Kıraathanesi benzeri çok sayıdaki.

 "Türkmen Evi"nde genç yaşlı herkes bir araya gelip ücretsiz internetten, çay, kahve gibi içecekler ikram ediliyor.

abd_1020.jpg

AKKIŞLA'NIN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

Akkışla Belediye Başkanı Ali Ergül’den çalışmalar hakkında açıklamalar geldi. Özellikle son dört yıl içerisinde yapılan hizmetleri saymakla bitiremeyeceklerini belirten Ergül, 1952 yılından beri Akkışla son dört yıl içerisinde adeta şahlanmış, yapılamayacak projeler faaliyete geçmiştir dedi.

 Akkışla ilçe Belediye Başkanı Ali Ergül, ''Göreve geldiğimizden beri Akkışla’mızda asfalt işine önem verdik. Çünkü Akkışla’da alt yapı yoktu. Hamd olsun bizim dönemimizde Akkışla asfalt ile tanıştı.

Daha önceki yıl toplamda 9 kilometre sıcak asfaltımız vardı. Geçtiğimiz hafta Büyükşehir Belediye Başkanımızla 3 kilometre asfalt döktük. Şu an Akkışla merkezde hamd olsun sıcak asfalt olmayan yer yok denecek kadar az.

Bundan sonra inşallah sıcak asfaltları mahallelere de başlayacağız. Akkışla’mız artık bir şantiye görünümünden kendini arındırmaya ve güzel bir ilçe, insanları gelip kafalarını dileyeceği bir ilçe, tatil ve sessizlik için tercih edileceği bir ilçe konumuna geldi. Bu hizmetlerimiz Allah nasip ederse devam edecek.


İlçemiz 1952 yılından beri ilk defa böyle bir yatırım aldı ve böyle bir performans gösterdi. Bunu tüm kamuoyu biliyor. Her gün çok şükür teşekkür telefonu alıyoruz. Bunlarda bizi memnun ediyor. Biz görevimizi tam manası ile yapmaya gayret ediyoruz. Partili partisiz hiç kimseyi ayırt etmeden. Her zaman olduğu gibi Akkışla’mıza hizmet etmeye çalışıyoruz.

akkisla-da-elektrik-hatlari-yer-altina-aliniy-9904132_o.jpg


Malumunuz Türkmen evimiz yapıldı. İmece usulü ile yapılan bu Türkmen evi yapımına katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Büyük bir eksikliği kapattık. Bunun dışında kapalı semt pazarımızda kurularak vatandaşımızın rahat alış veriş yapmasına esnafımızın da yağmurda çamurda kalmasını önlemiş olduk. Bizler çalışmaya ve hizmet etmeye devam edeceğiz'' dedi.

TUTTUĞUNU KOPARAN BİR BAŞKAN

4 yıldır Ankara’ya gidip gelerek büyük uğraşlar veren Akkışla Belediye Başkanı Ali Ergül, sonunda muradına erdi. Akkışla’ya öyle bir büyük yatırım kazandırdı ki, bütün Akkışla halkı başkan Ergül’e şükranlarını sundu.


Akkışla Belediye Başkanı Ali Ergül, yaptığı açıklamada, “Akkışla’mıza Allah nasip ederse 2018 yatırım planına alınan 10 yataklı entegre hastanemizin temelini atıp yıl sonuna da bitirmek istiyoruz. Akkışla’mıza gerçekten ihtiyaç bu.

Çünkü Akkışla sağlık ocağımız, Akkışla’ya 1300 metre uzaklıkta hem de bayır olması nedeniyle vatandaşımızın gidip gelmekte sıkıntılar vardı. Biz bunu bu konuda aşacağız diye düşünüyoruz. Bununla beraber bizim diyaliz hastamız bir hayli fazla.

Oraya entegre hastanesi açıldığında bir uzman doktor nezaretinde inşallah hastalarımız bundan sonra orda tedavi olur diye düşünüyoruz. Bunun için dört yıldır çok gayret gösterdik.

Ama hükümetimizin sayın cumhurbaşkanımızın başbakanımızın ve sayın bakanımız Mehmet Özhaseki beyin katkılarıyla bize bu güzel müjdeyi verdiler. İnşallah bu yıl içerisinde temelini atıp bitirmeyi de hedefliyoruz” dedi.

AKKIŞLA'DA KASKİ ÇALIŞMALARI

Kayseri Su ve Kanalizasyon idaresi tarafından çalışması devam etmekte olan Kesdoğan Mevkinde Kaptaj Su Alma yapısı ve inşaatı Akkışla Belediye Başkanı Ali Ergül tarafından yerinde incelendi. Yetkililerden bilgi alan Ergül, ''Akkışla ilçemizin içerisi çok şükür şantiye alanı gibi. Ak Parti hükümeti sayesinde yirmi beş yıldır alınması gereken hizmetler vatandaşlarımızın ayağına getiriliyor. Bu günde ilçemiz için gerekli olan Kaskimizin çalışmalarını yerinde inceledik. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. Akkışla’mızın daha iyi hizmet alabilmesi için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz.'' dedi.

AKKIŞLA MİLLET KIRAATHANESİ

Kayseri'nin Akkışla ilçesinde imece usulü yaptırılan Millet Kıraathanesi benzeri çok sayıdaki "Türkmen Evi"nde genç yaşlı herkes bir araya gelip ücretsiz internetten, çay, kahve gibi içeceklerden ücretsiz faydalanıyor Belediye Başkanı Ali Ergül:"Bu Türkmen evlerimizi eşimizin dostumuzun yardımıyla, demirini tuğlasını vatandaşlarımıza aldırarak imece usulü yapmaya başladık"

AKKIŞLA DEVLET HASTANESİ 

Akkışla Belediye Başkanı Ali Ergül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ilçe hastanesi yapımının Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandığını söyledi.
Başkan Ergül, “Yoğun uğraşlar verdiğimiz ilçe hastanesi yapımı Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanarak 2018 yılında temeli atılmak üzere yatırım programına alınmıştır. Tüm ilçe halkına hayır olsun” dedi.

bb.jpg

‘’GİLABURU'NUN ANAVATANI AKKIŞLA’’

Kayseri' de Gilaburu denilince akla gelen ilçelerden olan Akkışla ilçesinde bu yıl gilaburu rekoltesi oldukça yüksek olduğu belirtildi. Konu ile ilgili açıklama yapan Akkışla Belediye Başkanı Ali Ergül, '’Bu yıl çok şükür rekoltemiz oldukça yüksek.

Üreticilerimizde bizde rekolteden memnunuz. İnşallah bu gelecek senelere de yansır. Amacımız ilçemizdeki üreticilerin daha fazla kazanmalarını sağlamak için elimizden geleni yapmak. Bilindiği gibi daha önceleri gilaburunun pestilini ve çayını yapmıştık. TBMM'ye tanıtım amaçlı götürdük. dönüşleri çok güzel oluyor.'' dedi. 

ll.jpg

AKKIŞLA'DA SONDAJ ÇALIŞMALARI

Akkışla ilçesi Girinci Mahallesinde başlatılan sondaj çalışmalarında sona gelindi.
Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Ergül şunları dile getirdi. ''Geçtiğimiz aylarda Ortaköy Mahallemizde Başlattığımız Sondaj Çalışmalarının Bir diğerini ise Girinci Mahallemizde gerçekleştirdik.

Yapılan bu çalışmalar mahalle halkına, ilçemize hayırlara vesile olsun. Mahalle halkının istek ve talepleri üzerine Yaptığımız çalışmaların devamı gelecek 2018 yılı içerisinde ilçemizin merkezi ve Mahallelerinde sorunları ve istekleri bitirip Güzel yaşanılır bir İlçe görünümü katmayı planlıyoruz.'' dedi.

AKKIŞLA HİZMET GÖRDÜ

Akkışla Belediye Başkanı Ali Ergül, yaptığı açıklamada, göreve geldikten sonra ilçeye yaptığı hizmetleri anlattı.


Başkan Ergül açıklamasında, “İlçemizde göreve geldikten sonra ilk işimiz ilçemizde altyapı çok bozuktu. İlk icraatımız gömürgen mahallemize 22 kilometre yol yaptırdık. Allah’a hamdolsun bunları yapmak bizlere nasip oldu. Diğer taraftan Akkışla merkezde 40 kilometre içme suyu yaptırdık. Ankara’ya çok rahat gidiyorum.

Özellikle evime gittiğinden daha rahat gidiyorum bakanlığa. Akkışla’ya en iyi hizmeti getirmek için bakanlıklarda yatıp kalkıyorum. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 5 tane ilçemize hibe araç aldım. Bakanıma bu konuda çok teşekkür ediyorum. Sayın bakanımız bizim hem babamız hem abimiz hem de her şeyimiz. Allah ondan razı olsun yolunu bahtını açık etsin. Böyle abilerimiz olduğu sürece çok samimi söylüyorum hizmetin gelmesi çok basit” dedi.

KESDOĞAN MEVKİSİNDE İÇME SUYU PROJESİ

Hafta sonları ilçe halkının uğrak yerlerinden olan Kesdoğan Mesire alanı üzerinde çalışmalara başlanıldı. Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Ergül, ''Kesdogan Mevkisinde bulunan ilçe halkının içme suyu İhtiyacını karşılayan alanda yapmış olduğumuz mesire alanının çevre temizliği, yeşillendirme ve ışıklandırma çalışmaları tamamlandı. Mesire alanı İçerisinde tehlike arz eden yerlere istinat duvarı yapımı için yüklenici firma ile birlikte yerinde inceleyerek çalışmalara devam ediyoruz.'' dedi.

BÖLÜMÜŞ YOL ÇALIŞMALARI

Akkışla Belediye Başkanı Ali Ergül, ilçe halkı için hizmet etmeye devam ediyor.
Başkan Ergül, son olarak Akkışla’nın girişinde bulunan ve çalışmaların devam ettiği 650 metre uzunluğunda ki bölünmüş yolu biran önce bitirip vatandaşın hizmetine sunmak istiyor.
Akkışla Belediye Başkanı Ali Ergül, yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımızın hizmetine yapılacak çok şey olduğunu biliyoruz.

Yapmaya devam ediyoruz. Rabbim nasip ederse yapmaya da devam edeceğiz. Şuanda Akkışla’nın girişinde 650 metre uzunluğunda bir bölünmüş yol çalışmamız var. Daha önce burayı karayolları istimlak etmişti ama bir türlü bu zamana kadar bir çalışma yapılmamıştı. Buna yaklaşık 10-12 sene kadar oldu. Ama hamdolsun biz sürekli bir çalışma yapalım dedik ve önümüzdeki günlerde bitirip vatandaşımızın hizmetine sunacağız” dedi.

AKKIŞLA MEHMETÇİĞİN YANINDA

Kayseri’nin Akkışla ilçesinde ‘’Akkışla Mehmetçiğin Yanında’’ sloganı ile kan bağışı kampanyası başlatıldı. Konu ile ilgili bilgiler veren Akkışla Belediye Başkanı Ali Ergül, ''Zeytin Dalı harekâtına katılan Mehmetçiğimize destek olmak amacı ile Akkışla Kaymakamlığı ve Akkışla Belediyesi personeli ve isteyen vatandaşlarımızın da katıldığı Kan bağışı programı düzenledik. Geçtiğimiz günlerde askerlerimize Kayseri mantısı da göndermişti. Akkışlalı her zaman devlerinin milletinin ve askerinin yanda olmuştur.'' dedi.
 

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39