• BIST 7913.76
  • Altın 1864.371
  • Dolar 28.9774
  • Euro 31.2033
  • Kayseri 5 °C
  • Ankara 6 °C
  • İstanbul 7 °C

Başbakan’dan teşkilatına uyarı

Başbakan’dan teşkilatına uyarı
Başbakan Erdoğan, partisinin Kızılcahamam kampının kapanış konuşmasında
Teşkilatına bir dizi uyarıda bulundu. Erdoğan “En küçük bir gevşeme, Türkiye’nin eski Türkiye’ye rücu etmesine sebep olabilir” dedi.

AK Parti’nin Kızılcahamam’da yapılan 21. İstişare Toplantısı dün sona erdi. Kapanış konuşmasının büyük bölümünü yerel seçim hazırlıklarına ayıranBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, teşkilatına uyarılarda bulundu. Erdoğan’ın konuşması özetle şöyle:

‘YUVARLANIP GİDERİZ’

*30 Mart seçimlerine ciddi hazırlık yapmalıyız. Biraz soluklanayım deyip dik yokuşlardan, Allah vermesin milletin emaneti düşer yuvarlanıp gideriz.

*Biz menzile varmakla mükellef değiliz, o Allah’ın takdiridir. Ama menzile giden yolda çok ama çok dikkatli olmak, o sancağı da çok iyi kavramak zorundayız. En küçük bir rehavet milletin tüm kazanımlarının heba olmasını getirebilir.

*En küçük bir gevşeme ihmal, Türkiye’nin eski Türkiye’ye rücu etmesine sebep olabilir. Bizden sonra emaneti taşıyacak vatanına ülkesine hizmetkârlık yapacak nesillere yollar açacağız.

‘ANKET SONUÇLARI İYİ’

*Nasıl olsa oylar geliyor, nasıl olsa anketlerden iyi sonuçlar çıkıyor. Nasıl olsa her iki kişiden biri bize oy veriyor diyerek rehavete kapılanlar hem kendileri kaybetmiş hem omuzlarındaki emanete haksızlık etmiştir.

*Ankara çalışıyor diyerek ihmal bataklığına saplananlar 3 Kasım’da omuzlarımıza yüklenen emanete haksızlık etmişlerdir. Her bir arkadaşımız ‘Sen yoksan 1 eksiğiz’ anlayışını benimsemeli.

*Bi­ze if­ti­ra atan­lar­dan çok da­ha ce­sur ol­ma­lı­yız. On­lar kış­kırt­ma­da ne ka­dar yü­rek­liy­se biz sa­kin­leş­tir­me­de o ka­dar yü­rek­li ol­ma­lı­yız. Al­çak­la­rın, şe­ref­siz­le­rin ce­sa­re­ti ka­dar na­mus­lu­la­rın ce­sa­re­ti ol­maz­sa o za­man kay­be­de­riz.

‘OFANSİF OLACAĞIZ’

*Onların sorumluluğu yok, sırtında yumurta küfesi yok, omuzlarında milletin emaneti yok. Biz hem sorumlu olmak hem omuzlarımızdaki emaneti muhafaza etmek, saldırılarına göğüs germek zorundayız.

*Defansta kalarak olmaz biz ofansif olacağız. Bunu böyle götüreceğiz. Onlar teröre, barbarlığa başvurdukça biz hukuk içinde kalacağız. Korkaklığa, rehavete, gevşemeye kapılırsak tüm yapılanlar bir anda kül edilebilir.

‘Rabia darbeye dur işaretidir’

Ortadoğu’da yaşananlara değinen Erdoğan, “Yaşadığımız acılar hak ve batıl çatışmasıdır. Rabia işareti dünyanın her yerinde zulme baskıya ölümlere katliamlara yeter işaretidir. Bu Rabia işareti artık dünyanın her yerinde darbeye dur işaretidir” dedi.

“Yezidler’in tarafında olmayacağız”

Baş­ba­kan Er­do­ğan ko­nuş­ma­sın­da Su­ri­ye­’de­ki ya­şa­nan­la­rı Ker­be­la­’ya ben­ze­te­rek, Ese­d’­e yük­len­di. Su­ri­ye­’nin her kö­şe­sin­de her gün ade­ta mi­ni bir Ker­be­la ya­şan­dı­ğı­nı be­lir­ten Er­do­ğan, “Şa­m’­da­ki Ye­zid ken­di hal­kı­na ken­di va­tan­da­şı­na her gün yer­den ve gök­ten ölüm gön­de­ri­yo­r” de­di.

Bi­ri­le­ri­nin ‘su­sun, ko­nuş­ma­yın, gör­me­yin, duy­ma­yın, his­set­me­yi­n’ de­di­ği­ni kay­de­den Er­do­ğan, “Al­lah aş­kı­na su­sar­sak gör­mez­sek duy­maz­sak ora­da­ki acı­yı yü­re­ği­miz­de his­set­mez­sek ya­rın biz Hz. Hü­se­yi­n’­in yü­zü­ne na­sıl ba­ka­rız? Bi­zim her me­se­le­de sa­fı­mız bel­li­dir, biz ta­ri­hi­miz bo­yun­ca hiç­bir za­man Ye­zi­d­le­r’in ta­ra­fın­da ol­ma­dık bun­dan son­ra da ol­ma­ya­cak, Hz. Hü­se­yi­n’­in sa­fın­da yer al­ma­ya de­vam ede­ce­ği­z” ifa­de­le­ri­ni kul­lan­dı.
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39