Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Ziyagökalp ile Yenidoğan’ın çehresini değiştirecek olan bin 400 metre uzunluğundaki yeni yapılan yol, çevre düzenleme ve park çalışmalarını inceledi. Başkan Çolakbayrakdar, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte hem bölgenin hem de şehrin çehresini değişeceği gibi bölgenin yeni bir cazibe merkezi olacağını vurguladı.
Yenidoğan Mahallesinde imara uygunsuz yapıların yıkımıyla yerine yeni yol, park ve çevre düzenlemesine başlanan alanı gezen Başkan Çolakbayrakdar, inceleme sonrası yaptığı değerlendirmede, yeni çalışmaların bölgeye değer katacağını söyledi. Havaların güzel olmasıyla Kocasinan’ın dört bir yanında saha çalışmalarını artırdıklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar; "Bekir Yıldız Bulvarı’nın hemen yanı başında yer alan alanda yol çalışması, çevre düzenlemesi ve park çalışmalarına başladık. Yenidoğan ve Ziyagökalp ’in çevresini değiştirecek olan çalışmalar, en kısa zamanda hayata geçmiş olacak. Bekir Yıldız Bulvarı, şehrin ciddi manada trafik yükünü kaldıran bir güzergâh. Bunun yanında yan tarafın imara uygun bir şekilde imarlaşmasıyla birlikte hem bölgenin hem de şehrin çehresini değişecek. Kocasinan Belediyesi olarak kış mevsiminde de çalışmalarımızı sürdürmüştük. Çünkü hava şartları itibariyle çok yoğun bir şekilde kış yaşamamış olmamızdan dolayı saha çalışmalarımızı devam ettirdik. Bahar mevsimiyle birlikte havaların daha da güzelleşmesiyle saha çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Hemşehrilerimizin daha güzel bir şekilde yaşayabilmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz. Yapılan çalışmaların hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
Başkan Çolakbayrakdar, bölgenin ihtiyacına göre çözümler ürettiklerini sözlerine ekledi.
Başkan Çolakbayrakdar: "Yeni çalışma, hem şehrin çehresini değiştirecek, hem de trafiğini rahatlatacak"
Başkan Çolakbayrakdar: "Yeni çalışma, hem şehrin çehresini değiştirecek, hem de trafiğini rahatlatacak"
- Yorumlar 0
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Ölümünden 436 yıl sonra Küçükbürüngüz'de adı ile dua edildiMimar Sinan'ın doğduğu topraklarda bir ilk
"Akkışla ve Sarıoğlan bölgesine hitap edecek olan yeni hastane bünyesinde diyaliz ünitesinin de yer alması planlanmıştır"Özsoy'dan "diyaliz ünitesi" müjdesi
Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Aydemir: “Her yıl bu güzellikleri paylaşmak için 10 bin kişilik aşure ikram ediyoruz”Lokantacılar Odası’ndan 10 bin kişilik aşure ikramı.
Pınarbaşı'nda Düğün eğlencesinde silahlar konuştuPınarbaşı'nda Düğün eğlencesinde silahlar konuştu,Polis olduğu söylenen kızın abisi olan şahıs damat tarafına kurşun yağdırdı.
1/20
- 19:10 - Ölümünden 436 yıl sonra Küçükbürüngüz'de adı ile dua edildi
- 17:42 - "Akkışla ve Sarıoğlan bölgesine hitap edecek olan yeni hastane bünyesinde diyaliz ünitesinin de yer alması planlanmıştır"
- 17:38 - Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Aydemir: “Her yıl bu güzellikleri paylaşmak için 10 bin kişilik aşure ikram ediyoruz”
- 17:35 - Başkan Palancıoğlu Fedakar Gülderen Sosyal Tesisleri’nde öğrencilerle bir araya geldi
- 14:18 - Pınarbaşı'nda Düğün eğlencesinde silahlar konuştu
- 14:17 - Büyükkılıç’tan Talas Mevlana Sosyal Yaşam Merkezi’nde ‘teknik’ inceleme
- 14:07 - Kayseri'deki feci kazada ölü sayısı 3'e yükseldi
- 14:06 - Büyükşehir KAYTUR’dan 6 ayda 2 milyonu aşkın kişiye hizmet
- 00:16 - Kalkancık mevkiinde yürekleri yakan kaza 3 çocuğundan ayırdı
- 00:13 - Zehir taciri kente uyuşturucuyu sokamadan yakalandı
- 00:07 - Sarımsaklı'da treninin çarptığı personel hayatını kaybetti
- 00:04 - Sarıoğlan ve Yahyalı ilçelerinde Deprem!
- 17:57 - SİNAN BURHAN'DAN ÖZHASEKİ'YE ZİYARET
- 17:56 - Çopuroğlu, Kurtulmuş'u ziyaret etti; yasaları görüştü
- 17:53 - Başkan Palancıoğlu,Keykubat Mahalle sakinleri ile bir araya geldi
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0000 000 00 00
Tel : 0000 000 00 00