• BIST 10481.3
  • Altın 2426.165
  • Dolar 32.2047
  • Euro 34.9843

   Büyükşehir'den Pınarbaşı'da Halka Dokunan Hizmetler

   Büyükşehir'den Pınarbaşı'da Halka Dokunan Hizmetler
   Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri’nin yüz ölçümü bakımından en büyük ilçesi olan Pınarbaşı’da halka hizmet anlamında pek çok çalışmaya imza attı.

   Merkezde olduğu kadar kırsalda da vatandaşların hizmetinde olmaya özen göstererek kırsalı adeta ihya eden Dr. Memduh Büyükkılıç yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi, Park, Bahçeler ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı tarafından, çevre temizliğinden fidan dikimine, çocuk oyun grubu kurulumu, toprak dolgu ve tesfiye işlemleri ile spor aletleri ve kameriye taşımasına kadar pek çok konuda Pınarbaşı’da hizmetler gerçekleştirdi.

   Büyükşehir’den, Mahalle Mahalle Hizmet

   Bu kapsamda Pınarbaşı Kaynar, Beserek, Malak ve Han Mahallelerinde, 1 kepçe, 1 kamyon ve 30 personel ile çöplük alanı, çayırlık kenarı temizlik, mıntıka ve kanal ıslah çalışmaları gerçekleştirildi. Öte yandan oyun grubu, spor aletleri ve kameriye sökümü ve istenen yere montajı yapıldı. Alagazi Mahallesi’nde yol kenarlarına 90 fidan çukuru açılması ve tüplü fidan dikimi gerçekleştirildi. Tuzgün Mahallesi’ne 30 tüplü fidan dikimi yapılırken, Merkez Hürriyet Mahallesi’ne ise çocuk oyun grubu kuruldu. Söz konusu hizmetlerin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi’ne ait süpürge aracı 10 gün boyunca Pınarbaşı merkezde temizlik çalışmaları yaptı.

   Çöplük Islahı, Fidan Dikimi ve Dolgu Tesfiye Hizmeti

   Büyükşehir Belediyesi tarafından daha önce söz verilmiş olan, ‘Dadaloğlu Mahallesi Çöplüğü Islahı’ gerçekleştirildi. Dadaloğlu Mahallesi çöplüğü arkasına 200 tüplü fidan da çukurları açılarak toprakla buluşturuldu. Ayrıca Güzelsu taziye ve toplantı evinde toprak dolgu tesfiye işleri ile temizlik işlerinin yanı sıra fidan dikimi ve tesisat işleri de gerçekleştirildi.

   Pınarbaşı’da Başıboş Köpekler Toplanacak

   Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından 8 Mayıs Çarşamba günü Pınarbaşı’da, Melikgazi ve Kocasinan Belediyeleri ekipleri ile ortaklaşa olarak başıboş sokak köpekleri de toplanacak.

   Öte yandan Pınarbaşı’nın çiçeklendirilmesi için de Büyükşehir Belediyesi Park, Bahçeler ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı aracılığı ile destek verileceği belirtildi.

   • Yorumlar 0
   Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
   Diğer Haberler
   Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
   Tel : 0000 000 00 00