Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever iş birliğinde hayata geçirilen Türkiye’nin en büyük ve gelişmiş merkezlerinden birisi olan Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi’nin özel öğrencileri, Polis Haftası dolayısıyla vatan için şehit olan polisleri unutmadı. Özel öğrenciler, Kayseri Polis Şehitliği’ni ziyaret ederek dua etti, şehitliğe karanfil bıraktı ve Trafik Polis Şube’ye ziyarette bulundu.
Hayata geçirilen ve yerli yabancı tüm ziyaretçilerin takdirini toplayan Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi’nin öğrencileri bir güzelliğe daha imza attı. Vatan ve mukaddesat için şehit olan polisleri kabri başında anan ve onlara dua ederek mezarlarına karanfil bırakan özel öğrenciler, ziyaretten memnuniyet duyduklarını dile getirerek emeği geçenlere teşekkür ettiler. Polis Şehitliği ziyaretinde, Kayseri Büyükşehir Belediyesi İşletmeler ve İştirakler Başkanı Cenani Ayaydın, Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi yetkilileri, eğitmenleri ve özel öğrenciler yer aldı. Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencilerinin Polis Şehitliği ziyaretinde özel öğrencileri yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediyesi İşletmeler ve İştirakler Başkanı Cenani Ayaydın, şehitlikte öğrenciler ile tek tek tokalaşarak sohbet etti. Ziyaret esnasında günün anısına öğrenciler ile toplu fotoğraf çekinmeyi de ihmal etmeyen Ayaydın, ziyaretin çok anlamlı olduğunu ifade etti. Gerçekleşen ziyarette Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirilirken, dua edildi. Özel öğrenciler şehit polisler için el açarak dua etti. Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi Eğitmenlerinden Ferda Ertuğrul, 8-14 Nisan Polis Haftası olması nedeniyle şehit polisleri anmaya ve minnetlerini sunmaya geldiklerini ifade ederek şunları söyledi;
“Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi olarak 8-14 Nisan Polis Haftası olması sebebiyle şehirlerimizi anmaya geldik, onlara minnetlerimiz sunmaya geldik. Buradan da Trafik Polis Şube’ye geçeceğiz. Emniyet birimlerimize yaptıkları her şeyden dolayı minnettarlığımızı sunuyor ve günlerini kutluyoruz.”
Özel öğrencilerden Aleyna Basal ise buraya bütün şehirlerimiz için Allah rahmet eylesin çiçek verdik derken, Emir Münevver de “Polis Haftası’nda biz buraya çiçek vermeye geldik. Allah rahmet eylesin bütün şehitlerimizi, mekânları cennet olsun, ailelerine baş sağlığı diliyorum” dedi. Özel öğrencilerden Semih Türkoğlu da buraya geldiğinden dolayı minnettar olduğunu, şehitler için üzgün olduğunu, şehitliği sevdiğini, arkadaşları ile birlikte olduğu için çok mutlu olduğunu ve etkinliğe gelmeden önce sabırsızlıktan uyuyamadığını ifade ederek kendilerini Polis Şehitliği’ne getirenlere teşekkür etti.
Samet Kemahlı ise Polis Haftası dolayısıyla şehirliğe geldiklerini, dua ettiklerini ve gül bıraktıklarını dile getirerek etkinlikte emeği olan herkese teşekkür etti.
Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencileri şehit polisleri unutmadı
![Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencileri şehit polisleri unutmadı](https://www.kayserinews.com/d/news/6.jpg)
Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencileri şehit polisleri unutmadı
- Yorumlar 0
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
SON EKLENEN GALERİLER
Diğer Haberler
![Ölümünden 436 yıl sonra Küçükbürüngüz'de adı ile dua edildi](https://www.kayserinews.com/d/news_t/1583.jpg)
!["Akkışla ve Sarıoğlan bölgesine hitap edecek olan yeni hastane bünyesinde diyaliz ünitesinin de yer alması planlanmıştır"](https://www.kayserinews.com/d/news_t/1582.jpg)
![Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Aydemir: “Her yıl bu güzellikleri paylaşmak için 10 bin kişilik aşure ikram ediyoruz”](https://www.kayserinews.com/d/news_t/1581.jpg)
![Pınarbaşı'nda Düğün eğlencesinde silahlar konuştu](https://www.kayserinews.com/d/news_t/1579.jpg)
ÖNE ÇIKANLAR
1/20
- 19:10 - Ölümünden 436 yıl sonra Küçükbürüngüz'de adı ile dua edildi
- 17:42 - "Akkışla ve Sarıoğlan bölgesine hitap edecek olan yeni hastane bünyesinde diyaliz ünitesinin de yer alması planlanmıştır"
- 17:38 - Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Aydemir: “Her yıl bu güzellikleri paylaşmak için 10 bin kişilik aşure ikram ediyoruz”
- 17:35 - Başkan Palancıoğlu Fedakar Gülderen Sosyal Tesisleri’nde öğrencilerle bir araya geldi
- 14:18 - Pınarbaşı'nda Düğün eğlencesinde silahlar konuştu
- 14:17 - Büyükkılıç’tan Talas Mevlana Sosyal Yaşam Merkezi’nde ‘teknik’ inceleme
- 14:07 - Kayseri'deki feci kazada ölü sayısı 3'e yükseldi
- 14:06 - Büyükşehir KAYTUR’dan 6 ayda 2 milyonu aşkın kişiye hizmet
- 00:16 - Kalkancık mevkiinde yürekleri yakan kaza 3 çocuğundan ayırdı
- 00:13 - Zehir taciri kente uyuşturucuyu sokamadan yakalandı
- 00:07 - Sarımsaklı'da treninin çarptığı personel hayatını kaybetti
- 00:04 - Sarıoğlan ve Yahyalı ilçelerinde Deprem!
- 17:57 - SİNAN BURHAN'DAN ÖZHASEKİ'YE ZİYARET
- 17:56 - Çopuroğlu, Kurtulmuş'u ziyaret etti; yasaları görüştü
- 17:53 - Başkan Palancıoğlu,Keykubat Mahalle sakinleri ile bir araya geldi
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0000 000 00 00
Tel : 0000 000 00 00