• BIST 9374.2
  • Altın 2031.88
  • Dolar 31.0075
  • Euro 33.5663
  • Kayseri 12 °C
  • Ankara 15 °C
  • İstanbul 17 °C

Erdoğan'dan tüm çetelere: 'İninize gireceğiz'

Erdoğan'dan tüm çetelere: 'İninize gireceğiz'
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan haftasonu Ordu ve Samsun olmak üzere ufak bir karadeniz turuna çıktı. Başbakan Erdoğan burda yaptığı toplu açılışlarda halka seslenerek 17 Aralık operasyonu ile ilgili 'Bu bir kirli oyundur' dedi ve devam etti.
Başbakan konuşmasının genelini 17 Aralık operasyonuna değinerek gerçekleştirdi. ' Bu bir kirli oyundur ve küresel bir operasyondur. Küeresel işbirlikçiler yerli işbirlikçiler beraber oldular devletimize milletimize ve milli irade kastediyorlar' dedi.

Birkaç gün önce Ankara'da AB büyükelçileriyle gizli bir toplantıda buluşan Ricciardone, "Halkbank için uyarımız sonuçsuz kaldı. Bir imparatorluğun çöküşünü izleyeceksiniz" demişti. İşte Erdoğan'ın bu ve gündeme dair açıklamaları: Sizin buradaki duruşunuz, buradaki buluşmanız 30 Mart için de bir cevaptır. İnanıyorum ki büyükşehirlerle alakalı yeni dönemin, bir miladın, bir başlangıcın önemli noktalarından biridir.

Ordu ile Samsun ile her zaman gurur duyduk, bugün duyuyoruz, yarın da duyuyoruz. Siz bizleri hiçbir zaman mahcup etmediniz. İnşallah bizler de size mahcup olmayacağız. İşte son günlerde bakınız çok enteresan, büyükelçiler bazı provokatif eylemlerin içerisine giriyor. Ben onlara da Samsun'dan sesleniyorum, işinizi yapın. Eğer görev alanınızın dışına çıkarsanız bu hükümetlerimizin yetki alanında olan yere kadar gider. Biz sizleri ülkemizde tutmaya da mecbur değiliz.

BİZ DE GEREĞİNİ YAPARIZ

Bu operasyon, Hükümete karşı atılmış bir adımdır. Ama bundan öte uluslararası ve artı diyorum ulusal boyutu olan bir operasyondur. Biz bundan yılmayacağız. Çünkü onlar salt AK Parti'nin güçlenmesinden değil aynı zamanda Türkiye'nin güçlenmesinden rahatsızlar. Kardeşlerim, 11 yıl önce göreve geldiğimizde Türkiye'nin milli geliri 230 milyar dolardı. Bugün artık 800 milyar doları aşar hale geldi. Yolsuzlukların olduğu bir ülkede siz milli geliri bire 3, bire 4 arttırabilir misiniz? Yolsuzlukların olduğu bir ülkede siz Samsun-Sarp sahil yolunu yüzde 35'deyken kalkıp da daha bir dönemde bitirebilir misiniz? Bunlar bu iktidarla oldu. 6 bin yüz kilometre. Bugün Ünye'de bunları çok detay anlatacağız. Onun için burada fazla müsaade ederseniz vakit de kaybetmeyelim diyorum. 79 senede 6 bin kilometre bölünmüş yol yapılmışken bu ülkede biz şurada 10 yılda, 11 yılda bunun üzerine 17 bin kilometre bölünmüş yol ilave ettik.

Bizim meselemiz hukukun çalışmasıdır. Hukukçuların da hukuka saygılı hareket etmesidir, güdümlü hareket etmesi değil. Güdümlü hareket ettikleri zaman kusura bakmasınlar o zaman da bizler tabii ki siyasiler olarak... Yasama organı niye var bu ülkede, yürütme organı niye var bu ülkede, yargı niye var bu ülkede? Hepsinin Anayasa'da ne yapacağı, nasıl çalışacağı hepsi bellidir.

ÇETELERİN HEPSİNİ BİTİRECEĞİZ

Hepsi eğer Anayasa'daki çalışma esaslarına göre çalışıyorsa problem yok. Ama buradan taviz veriliyor da buna aykırı hareket ediliyorsa kusura bakmasınlar biz siyasetçiler olarak üzerimize düşeni her zaman yaptık bundan sonra da yapmaya devam ederiz... n BİR yargı mensubunun yürütmeye alışılmışın dışında, yasalara aykırı olarak emir talimat veya baskın yapamayacağı ortada... Bunu yapmaya kalktığı zaman orada 'beraati zimmet asıldır' kaidesi çalışamaz olur. Siz kalkıp da eğer bu insanlara karşı bu tür baskıları yapmak suretiyle eğer yargıyı yönlendirmeye çalışırsanız biz de tabii ki üzerimize düşeni yapacağız, yaptığımız da odur.

3Y İLE MÜCADELEYE DEVAM

Devlet içindeki çeteleri yok edeceğiz. devlete paralel yapı olmaz. Biz yola çıkarken 3Y ile mücadele edeceğimizi söyledik. Yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklar. Yolsuzlukların üzerini hiçbir zaman örtmedik. Yolsuzluk yapanlara hoşgörü göstermeyiz. Milletin parasına, kaynağına, alın terine el uzatanlara, devletin kasasına, kesesine el uzatanlara göz yummadık, yummayız.

MAZİLERİ KARANLIK

Şimdi anamuhalefetin genel müdürü çıkmış diyor ki çetelerden bahsediyor. Eğer çete arıyorsan sen onu kendi içinde, kendinde ara, genel müdürlük yaptığın dönemler dahil. Rahşan affıyla kurtuldun. Değerli kardeşlerim, bunların mazisi karanlık. Bu ülkeye zarardan başka bir şey vermediler.

CHP DOSTLUĞU Ricciardone'nin CHP ile yakınlığını bilmeyen kalmadı. CHP'nin ABD gezisinden önce birçok kez Kılıçdaroğlu ile bir araya gelen Ricciardone, CHP'li vekillerle de çok yakın. Kılıçdaroğlu da 2 gün önce Ricciardone'yi evinde ziyaret edip, Halkbank operasyonunu konuştu.

İNLERİNE GİRECEĞİZ

"Köylü" dediler, aşağıladılar, "baş örtülü" dediler, "Yazıyor" dediler cezalandırdılar. Siz her zaman cevabınızı sandıkta verdiniz. . Bakınız açık söylüyorum. Bunların derdi bizimle değil, bunların derdi milletle. Biz vekiliz bunların derdi asille yani milletle. Çok değerli bir şahsiyet için ahlaksız bir filmden kare alınıyor iftira atılıyor. Bu alçaklıktır, şerefsizliktir, ahlaksızlıktır. Devlette paralele bir yapı olmaz. İninize gireceğiz didik didik edeceğiz. Bu ajanlığın hesabını sandıklarla, yargıyla soracağız. Siz bu oyunu bozarsınız, bozacaksınız inanıyorum. Türkiye'yi karanlıktan temizleyeceğiz.
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39