• BIST 115.748
  • Altın 391,772
  • Dolar 6,8651
  • Euro 7,7192
  • Kayseri 20 °C
  • Ankara 16 °C
  • İstanbul 24 °C

Nötralizasyon

Abdurrahman DİLİPAK

Daha ne gördünüz ki, büyük fitne kapıda.. Atomizasyon süreci tamamlandı, nötralizasyonsüreci başladı.. Bizi bize kırdıracaklar.. Bu Şeytani oyuna karşı uyanık olalım. Tefrikaya düşmeyelim. Saflarımızı sık ve doğru tutalım.. “Tekfir” ve “Cihad” adı altında yeni bir fitne operasyonu başlatılıyor..

Aman ha! Aman dikkat.. Cehennemin yolları iyi niyet taşları ile döşelidir..

Şeytan sizi Allah’la aldatmasın, Kur’an’la aldatmasın.. Mehdi-Mesih tartışmalarından uzak duralım.. Ahir zaman fitnelerinden biri de cinni tasarruflardır. Aman ha! İnsi-cinni, ins ve cin şeytanları birlikte saldırıyorlar..

Yaşam koçlarına dikkat! Ağuyu altın tas içre sunarlar, bal da onun suç ortağı. Sizi alıp şeytanın sofrasına götürürler. Kurbağa haşlaması olursunuz.. NLP filan, Transandantal Meditasyon gibi isimler altında “Yaşam koçları”nın peşine düşmeyin.. Onlar size imtihanın sırlarını değil, Tanrının elinden ekmeği ve ışığı/bilgiyi almanın yolunu öğretiyorlar olmasınlar sakın.. Sizi aydınlatıyorlar(!). Yollarının sonu Cennete değil, Promete’nin vardığı yere götürecektir.Pandora’nın kutusu açıldığında hayal edilen yerle varılan yer arasındaki farkı göreceğiz ama çok geç olacak.. Oysa biz sadece kulluk için yaratılmamış mı idi idik! Hani kula kulluk yoktu!

Selefi, Sufi, Şii tartışmalarından uzak duralım.. “Dinde tartışmaya girmeyelim”. Bize hayır gibi gelen şeylerde şer, şer gibi gelen şeylerde Allah hayır murat etmiş olabilir. Dilerim bu fitne arınmamıza sebeb olur ama, sel gidip kum kalınca çok fazla bir şeyler kaybetmiş olmayız..

Bu dünyada tartışıp durduğumuz şeylerin hakikatini Allah bize öbür dünyada gösterecektir.

Bakın şeyh, kanaat önderi dediğiniz kişilerin büyük bölümü müfsit kişilikler olabilir.. İdeolojik önderler, farklı cemaat yapıları, siyasi önderlikler de pek farklı değil.. 100’e yakın parti var ve durum ortada.. Hepsi kurtarıcı rolünde, ama bu kurtarıcılardan kurtulmadan kurtuluş yok..

Dinde tartışmaya girmeyin ve tartışanlardan uzak durun..

Kulaktan dolma bilgilerle din öğrenilmez. Televizyon hocalarından uzak durun. Yarım doktor candan, yarım hoca dinden eder. Birilerinin anlattıkları ve onlardan dinlediklerinizle yorumlamayın Kur’an’ı, Kur’an’a bakarak liderinizi, örgütünüzü, şeyhinizi ve nefsinizi sorgulayın..

Kur’an’ı doğru anlamak için usul öğrenin. Siyer ve hadis ve aynı zamanda usulü hadis öğrenin.. Önce akaid öğrenin.. Fikir sahibi, bilgi sahibi olmadan kanaat sahibi olur da mezhep, tarikat tartışmalarına girecek olursanız, kanaat sahibi olursanız zarara uğrayanlardan olursunuz.. Derin ve bulanık sular konusunda dikkatli olun..

Din, ideoloji ve siyaset birlikte tartışma üslubu ile konuşuluyorsa dikkatli olun.

Kafanızı kimseye kiraya vermeyin. Din büyüklerinizi İlah ve Rab edinmeyin.. Din büyükleriniz size bir şey söylediklerinde hemen inanmayın.. Hemen kabul ya da reddetmeyin.. Ama bilin ki, kimse gaybı bilmez! Kimsenin Allah (cc) ya da ölmüş kişilerle istediği zaman görüşmesi sözkonusu değil..  İsevilerin yaptığı gibi sakın peygamberiniz ya da din büyüklerinizi Rab makamına yükseltmeyin.. Bizim Peygamberimiz “abd” ve “resul”dür. Kelime-i tevhid bunu söyler bize. Aşırı sevgi, aşk, nefret ve öfke aklı zail eder. Haddinden fazla şiddet gayedeki hikmeti yok eder.

Bilenlere danışın, halkla konuşun. Yüzünüzü sadece kendi cemaatinize değil, hangi mezhep ve tarikattan olursa olsun Müslümanlara dönün. “Biz Müslümanlardanız diyenlerden daha güzel sözlü kim olabilir..” İlim ve hikmet sahibi insanlarla konuşun, mazlumlara yardım edin..

Aynı Allah’a, Resulüne, kitaba iman edenler tek bir ümmet, tek bir cemaattir, tek bir millettir. İşleri istişare ve şûra iledir.. İstişare, bilen insanlarla yapılır, şûra vereceğiniz karardan yarar ya da zarar görecek olan herkesle..

İslamcılık, cemaatçilik, tarikatçılık yapmayın.. Biz sadece Müslümanız. Mezhebimiz, tarikatımız kendi tercihimizdir.. Nas ile sabit konuda içtihad olmazİçtihad olmayan bir konuda mezheb olmaz. Mezhep zanni konularla ilgilidir.. Haksızlık kimden gelirse gelsin, kime yönelik olursa olsun mazlumdan yana zalime karşı duralım. Sözü dinleyip doğrusuna tabi olalım..

Dinde tartışmaya girmeyelim. Haramdır.. Muhkemleri bırakıp müteşabihlerin peşine düşmeyelimKelami konuları iman meselesi gibi değerlendirmeyelim.. Tefrikaya düşmeyin sonra rüzgarınız kesilir..

Mehdi ve Mesih beklentisini bırakın da dönemin fitnesine karşı hazırlık yapın.. Kimse kimseyi kurtaramaz. Herkes için ancak yaptığının karşılığı vardır.. 

Bir yandan servet ve iktidar, bir yandan din, bir yandan heva ve heveslerimiz, hepsi sağanak şeklinde gelecek. Yeni, zorlu bir savaşa giriyoruz.. Kiminin bedenleri, kimilerinin beyinleri ve yürekleri parçalanacak bu savaşta.. Şeytan bütün esbabı cefası ile evlerinize girecek.. Sevdiklerinizin nefsine taht kurup onların ağızlarından konuşacak. Birinin melek dediğine öteki şeytan diyecek.. Birbirinizle savaşır, birbirinizi susturur, malını, canını, namusunu kendinize helal görürseniz, elinizde tevhid sancağı da olsa, dudaklarınızda tevhid, yine de Şeytanın ordusuna asker yazılırsınız..

Bu konu burada bitmeyecek. En iyisi biz yarın da devam edelim.. Selâm ve dua ile.

Bu yazı toplam 507 defa okunmuştur.
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0352 231 31 39