• BIST 10471.32
  • Altın 2458.977
  • Dolar 32.7488
  • Euro 35.0201

   Özvatan'dan Yurtdışına nevresim ihracatı

   Özvatan'dan Yurtdışına nevresim ihracatı
   “Yurtdışına nevresim ihracatı yapmayı hedefliyoruz”

   Kayseri Valiliği himayesinde Özvatan ilçesinde kurulan Özvatan Kadın Girişimi İşletme ve Üretimi Kooperatifi’nde çalışan kadınlar, ürünlerini yurtdışına ihraç etmeyi hedefliyor.


   Nevresim üzerine kurulan Özvatan Kadın Girişimi İşletme ve Üretimi Kooperatifi’nde kadınlar tarafından üretilen ürünler, Kayseri’de anlaşma yapılan firmalarda satışa sunuluyor.

   aw221290-04.jpg

   Kooperatif, yıllık bazda 1 milyon TL ciroya ulaşmayı hedeflerken, kadınlar ise yaptıkları ürünlerle yurtdışı pazarına açılmayı istiyor. Kadınların hep birlikte daha güçlü olacağına inandıklarını söyleyen Özvatan Kadın Girişimi İşletme ve Üretimi Kooperatifi Başkanı Melahat Küçükdoğan, “Biz burada nevresim dikiyoruz, kooperatifimizi nevresim üzerine kurduk.

   Tek kişilik, çift kişilik nevresimlerimiz var. Çocuk yastıklarımız var, bal kabağımız var ürettiklerimiz arasında. Şimdilik bunları yapıyoruz ama sonrasında zaten yurtdışına da nevresimle ilgili ihracat yapmayı düşünüyoruz. Ürünlerimizi Kayseri’de ilçelere ve pansiyonlarımıza verdik. Çocuklarımızın pansiyonlarının ihtiyaçlarını gidermek için onların dikişlerini yaptık. Ürünlerimizi mağazalara verdik, tekstil ürünleri satan yerlerle anlaştık, onlara da ürün veriyoruz ve hala devam ediyor işlerimiz.

   aw221290-01.jpg

   Ciro olarak da yıllık bazda 1 milyon TL civarında bir hedefimiz var. Kadınlarımız da gelsinler birlikte dikiş yapalım, üretelim. Hem ortam çok güzel hem yaptığımız işler, ürünler çok güzel. Hep birlikte daha güçlü olacağımıza inanıyorum ben” dedi.

   • Yorumlar 0
   Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
   Diğer Haberler
   Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
   Tel : 0000 000 00 00