• BIST 10657.8
  • Altın 2431.984
  • Dolar 32.1785
  • Euro 35.0167

   Yeni Kütüphane, 25 Yıllığına Bakanlığa Tahsis Ediliyor

   Yeni Kütüphane, 25 Yıllığına Bakanlığa Tahsis Ediliyor
   KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI.

   Kayseri Büyükşehir Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı, Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda 41 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

   Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2024 Yılı Mayıs Ayı Meclis Toplantısı Birinci Birleşimi Birinci Oturumu, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

   Mecliste 14 asıl, 27 ek olmak üzere toplam 41 gündem maddesi meclis üyelerince müzakere edilerek, karara bağlandı.

   fyk-0780-0.jpg

   Gündem maddeleri arasında yer alan Melikgazi İlçesi, Erenköy Mahallesi, Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisinde yer alan kütüphane binasının 25 yıl süre ile bedelsiz olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü'ne tahsis edilmesi talebi görüşüldü.

   Yeni Kütüphane, 25 Yıllığına Bakanlığa Tahsis Ediliyor

   Başkan Büyükkılıç, “Burasının hem içerisinin teşrifi hem donanımının sağlanması hem işletmesi, hem de bir bakıma Halk Kütüphanesi’ni buraya taşıma bağlamında, bakanlığımıza 25 yıllığına tahsisini oylarınıza sunuyoruz. O günün koşullarında yapılmış olan kütüphaneyi 6 bin metrekare inşaat alanına sahip olan, millet bahçesi içerisinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile iş birliği halinde çalışmaları yürütüyoruz. Biz binasını yaptık, tahsis ediyoruz, bakanlık da gerekli donanım ve işletmesini yapacak” diye konuştu.

   Talep, Meclis Üyelerince Oy Birliği ile Kabul Edildi

   Gündem maddeleri ile ilgili meclis üyelerinin görüşlerinin alındığı meclis toplantısının ardından, Başkan Büyükkılıç, mecliste alınan kararların hayırlı olması temennisinde bulundu.

   KASKİ Genel Kurul Toplantısı da Gerçekleştirildi

   Daha sonra, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Bostancı başkanlığında Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Kurul Toplantısı da gerçekleştirildi. 2024 Yılı Mayıs Ayı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda 2 gündem maddesi görüşülerek, karara bağlandı.

   • Yorumlar 0
   Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
   Diğer Haberler
   Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
   Tel : 0000 000 00 00