• BIST 10434.92
  • Altın 2427.335
  • Dolar 32.2999
  • Euro 35.0113

   Urfalı Hasan ve ABD’li akademisyenler…

   Sinan Burhan

   ABD’de, AB’de üniversiteler Gazze için ayaklandı! Akademisyenler ters kelepçe ile gözaltına alınıyor. ABD’nin ünlü Columbia Üniversitesinde başlayan protesto, ABD geneline yayıldı. ABD polisi, Emory Üniversitesinde ekonomi profesörü Fohlin ile Felsefe Bölüm Başkanı McAfee’yi de ters kelepçeyle gözaltına aldı. Demokrasiden, insan hakları ve özgürlüklerden bahsedilen Amerika’da mevzubahis Siyonizm ve İsrail olunca hepsi rafa kalkıyor. 

   2000’de Lübnan sınırından İsrail’e attığı sembolik taştan sonra atılmak istenen ancak rektörün “ifade özgürlüğü” yazısıyla sahip çıktığı Edward Said’in öldüğü 2003’e kadar hocalık yaptığı Columbia Üniversitesi’nde başlayan protestolar dünyaya yayıldı. 

   Dünya Siyonizm’e karşı birleşti. 

   Öğrencilerin çadır kurarak katıldığı ve polisin sert müdahaleleriyle gündemden düşmeyen eylemlere akademisyenler de destek veriyor. Dünyanın her yerinden tepkiler çığ gibi gelmeye devam ediyor. 

   ABD’de Özgürlüklere Ters Kelepçe!

   Emory’de polis eylemlere katılan ve öğrencilerine destek veren ekonomi profesörü Caroline Fohlin ile Felsefe Bölümü Başkanı Noelle McAfee’yi de ters kelepçeyle gözaltına aldı.

   McAfee’nin gözaltına alınışı bir doktora öğrencisinin çektiği videoyla tüm dünyaya yayıldı.

   Filistin’e destek gösterilerine katılan öğrenci ve akademisyenler her türlü engelleme ve ayrımcılığa maruz kalıyorlar.

   Filistin lehine kurulan çadırlar nedeniyle öğrenciler okullardan uzaklaştırılıyor. 

   Yurtta kalıyorlarsa, yurt hakları ellerinden alınıyor, 

   Uluslararası öğrencilerin vizeleri iptal ediliyor veya askıya alınıyor. 

   İsrail’i protesto eden öğrenciler antisemitizmle suçlanarak görüntüleri ve kimlikleri her yerde afişe edilecek şekilde yayılıyor. 

   Bu mu Amerika!

   Urfalı Hasan Şehit edildi.

   Filistin’in başkenti Kudüs’te soykırımcı İsrail polisi, hakaretle tahrik ettiği 34 yaşındaki Türk vatandaşı Urfalı Hasan’ı “bıçakla saldırı düzenlediğini” iddia ederek şehit etti.

   “Hasan Saklanan” dün, Ürdün üzerinden Kudüs’e gitmişti.

   1990 Şanlıurfa doğumlu Hasan Saklanan Şanlıurfa›da imamlık yapıyordu. Hasan’ın, hastalandığını söyleyerek turist kafilesinden ayrıldığı söylendi. 

   Hasan, evli ve 4 çocuk babası, en büyüğü 12, en küçük çocuğu ise 3 yaşında.

   Siyonist Amerikan polisi Türk vatandaşının cansız bedenini taşıdığı sırada, Filistinliler tekbir getirdi. Türkiye’de ikamet eden Urfalı cesur Filistin şehidi Hasan Saklanan, cihad topraklarında tekbirlerle anılıyor… Sonuçta Hristiyan akademisyenler ve Urfalı Hasan zalime karşı birleştiler… İnsanlık ayağa kalktı… Şehit Urfalı Hasan’a Allah rahmet eylesin…

   Bu yazı toplam 175 defa okunmuştur.
   • Yorumlar 0
   Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
   Yazarın Diğer Yazıları
   Tüm Hakları Saklıdır © 2010 Kayseri News | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
   Tel : 0000 000 00 00